Sokan azt várták, hogy Rafael Nadal negyeddöntős ellenfele Alexander Zverev lesz, de a német játékost az utolsó tizenhat között az idénykezdés egyik legjobb játékosa, Denis Shapovalov búcsúztatta.

Rafael Nadal (Fotó: Leonard Zhukovsky/shutterstock.com)

Rafa (ATP 5.) a felvezető Melbourne-i torna megnyerésével már nyolc egymás utáni megnyert meccsnél tart, de az ausztrál Grand Slam-torna negyeddöntőjéig nem volt igazán élvonalú ellenfelekben része. Egyetlen játszmát veszített az idénykezdés óta és azt is az AO harmadik fordulójában Karen Khachanov ellen. Az utolsó nyolc között elméletileg nagyobb küzdelemben lesz része, mert Shapovalov (ATP 14.) nagy önbizalomra tehetett szert miután három játszmában (6-3, 7-6, 6-3) búcsúztatta a már említett tornagyőzelemre esélyes német játékost. Úgy néz ki, hogy az idény legelején a válogatott színeiben megszerzett ATP Kupa új szárnyakat adott a huszonkét éves ifjúnak, aki kemény borításon már nem is egyszer verte Nadalt. A spanyol vezet az egymás elleni mérkőzéseken, de Shapovalov legyőzte őt hasonló játékfelületeken Montrealban 2017-ben és nemrég decemberben Abu Dhabiban is. Denis először van az Australian Open negyeddöntőjében és bár nem indul fő esélyesként, mindenképpen jobban megdolgoztathatja Nadalt mint eddigi ellenfelei.

Ne feledd, hogy Australian Openes fogadásaiddal részt vehetsz egy 8 millió forintos Fogadás bajnokságon és 1500 forintos ingyenes fogadást is bezsebelhetsz.

Fogadj az Australian Openre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.01.24., 09:15.