Utolsó középdöntős mérkőzésére készül a magyar férfi kézilabda válogatott, és bár minimális, de még továbbra is van esélye az elődöntőbe kerülni.

Csak az első félidőben bírta az iramot és vereséget szenvedett Magyarország a 2024-es férfi kézilabda Eb harmadik középdöntős mérkőzésén a házigazda Németországtól, eredmény 28-35 (félidőben 17-18).

Mindeközben az izlandiak 5 gólos sikert arattak Horvátország ellen (35-30), míg a minket legyőző osztrákok az első félidőben megijesztették a franciákat (16-15 volt a szünetben Ausztria javára), a második félidőben viszont már nem bírták az iramot és végül 5 góllal kaptak ki. Ezt volt egyébként az osztrákok első veresége ezen a tornán.

Franciaország ellen most van esélyünk győzni

A vereséget követő sajtótájékoztatón a magyar szövetségi kapitány, Chema Rodríguez azt nyilatkozta, hogy a második félidőben összeomlott a védekezés, rengeteg volt a hiba.

"A második félidőben sok problémánk volt védekezésben, mert nagyon nehéz feladat elé állítottak minket a németek, remek csapatuk van. A szünet után sajnos nem tudtuk felvenni a versenyt a hazaiakkal, pedig a játékosaink mindent megtettek" - mondta a meccs utáni sajtótájékoztatón a magyarok szakvezetője.

Ettől eltekintve már az utolsó középdöntős mérkőzésre koncentrálnak.

"A legfontosabb, hogy a fiúk magukra találjanak, a motivációjuk visszajöjjön, mert nagy motivációval álltak ehhez a meccshez, történelmet akartak írni. De nincs idő búslakodni, túl kell ezen lendülni és nekiugrani a francia csapatnak" - szögezte le Rodríguez.

Az utolsó előtti meccsek lebonyolítása következtében megtudtuk, hogy Franciaország már biztosan csoportgyőztes, pénteken pedig elődöntőt játszhat Svédországgal, míg a második továbbjutó helyért a német - magyar - osztrák hármas küzd.

Férfi kézilabda Eb 2024 elődöntők és 5. helyért zajló harc időpontja

• 5. helyért (január 26., 15:00): ? vs. ? (Köln, Lanxess Arena)
  • elődöntő (január 26., 17:45): Franciaország vs. Svédország
  • elődöntő (január 26., 20:30): ? vs. Dánia (Köln, Lanxess Arena)

Az, hogy a franciák már az elődöntőre készülhetnek két kimenetelű lehet: vagy tartják a szintet és komolyan veszik a meccset, vagy elengedik és inkább rápihennek a svédek elleni találkozóra. Mindegyiknek megvan a maga előnye, meg hátránya.

I. főcsoport tabella az utolsó meccs előtt

Férfi kézilabda Eb - középdöntő - 3  forduló után

I. Főcsoport menetrend (Lanxess Arena, Köln)

Reálisabb az 5. helyért való küzdelem

A mérkőzésünk időpontjában tehát már tudni fogjuk, hogy Ausztria mit játszott Izlanddal, a házigazda németek viszont utánunk lépnek pályára, és nagyon kicsi az esélye annak, hogy őket megállítsák a horvátok abban, hogy ott legyenek a legjobb 4 között. Igaz, láttunk már csodákat ezen az Európa-bajnokságon, nem is keveset.

Amennyiben az eddig briliánsan játszó osztrákok nem nyernek Izland ellen (győzelmükre 2.55-es szorzón lehet fogadni, míg az izlandiakra 1.77-en), akkor egy pont begyűjtésével már biztosan a legjobb 6 között zárjuk az idei tornát, sőt pénteken (január 26-án) az 5. helyért küzdhetünk (Szlovénia ellen).

Egyenlő pontszám esetén Ausztria végezne előrébb, mivel ők legyőztek bennünket, ezért is a fenti tabella nem feltétlenül tükrözi a valóságot, és a direkt meccseket még nem veszi figyelembe.

Bármi is történne, a TOP 8-ba bekerültünk, így egyáltalán nem szomorkodhatunk.

Regisztrálj itt Részvételi feltételek

Franciaország - Magyarország fogadás

Korán kell lecsapni a magasabb nyereményszorzókra, amit a francia - magyar meccsre kínálnak.

január 24., szerda

Bár ezen a tornán sok mérkőzésen nem mi voltunk a favoritok (pl. Szerbia, Izland, Horvátország, Németország), ilyen nagy szorzón még soha nem volt lehetőségünk fogadni magyar győzelemre.

Tudtad?
A 2024-es férfi kézilabda Eb alatt részt vehetsz tippjátékunkon, ahol a legjobb 8 játékos ingyenes fogadásban részesül az Unibet jóvoltából. Tippelj te is!

Most sem feltétlenül ajánljuk ezt a fogadási kimenetelt, csak azoknak lehet egy jó választás, akik úgy gondolják, hogy a franciák pihenni fognak. A DNB-vel való fogadás magyar győzelemre kis téttel megér egy misét, 4.20-ért.

Ami az egymás elleni meccseket illeti, legutóbb a 2021-es világbajnokság negyeddöntőiben találkoztunk Franciaországgal, és egy nagyon szoros mérkőzésen végül nekik sikerült továbbjutniuk, de csak hosszabbítás után. A rendes játékidő 30-30-as eredménnyel zárult. Azt megelőzően ritkábban játszottunk velük, így kevés a direkt tapasztalat.

Frissítés: Amint az várható volt, Magyarország győzelmére kínált nyereményszorzó szépen visszaesett, remélhetőleg volt aki profitált a 4 fölöttiből, szorítunk nekik, hogy bejöjjön a fogadás. Ez a meccs számunkra NO BET, maximum élőben lehet rá fogadni, annak függvényében, hogy Ausztria milyen eredményt ér el Izland ellen.