Az olaszokkal találkozik a magyar női kosárlabda-válogatott Királyváradon (Hradec Kralove) a csehországi Európa-bajnokság keddi nyolcaddöntőjében.

A magyarok kora délután 84-72-re kikaptak az ukránoktól a csoportkör utolsó fordulójában, így egy győzelemmel és két vereséggel harmadikok lettek az A jelű kvartettben.
A B csoport esti zárómérkőzésén az olasz és a szlovák együttes csapott össze ugyancsak a második helyért a Hradec Kralove Arenában, és a papírformát igazolva az olaszok 68-61-re nyertek. Ezzel ők lettek a másodikok, s egyben a magyarok következő ellenfelei.

Medgyessy Dóra kosárlabda 001

Medgyessy Dóra. MTI Fotó: Sóki Tamás

A magyar-olasz nyolcaddöntő kedden 20.30 órakor kezdődik Királyváradon. A győztes továbbjut a csütörtökön Prágában sorra kerülő negyeddöntőbe, a vesztes pedig a 9-12. helyen fejezi be Eb-szereplését.