Iga Swiatek leütötte a pályáról Simona Halep-t és a negyeddöntőben a nem sokak által ismert Martina Trevisan lesz ellenfele.

Iga Swiatek (Fotó: Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com)

A tizenkilenc éves, lengyel játékos (WTA 53.) megbosszulta a tavalyi párizsi vereségét és nagyon durván vágott vissza a román volt világelsőnek (6-1, 6-2). Bár az eredmény kategorikus, Igának nem volt minden szempontból tiszta a szereplése, mivel a 30 nyerő ütés mellett, 20 ki nem kényszerített hibát is gyűjtött a két rövid játszma alatt. Ettől függetlenül, káprázatos a mostanáig szettvesztesség nélküli menetelése a tornán. Nem is csoda, hogy hatalmas esélyesként indul a szinte "ismeretlen" olasz Martina Trevisan (WTA 159.) ellen.

A 26 éves játékos élete legjobb formáját kapta el a francia Grand Slam-n és Camila Giorgi-t, Cori Gauff-t, Maria Sakkari-t és Kiki Bertens-t verte sorban. A négy meccséből kettőn került sor döntő játszmára. A Bertens elleni nyolcaddöntőjét 6-4, 6-4-re nyerte, de több ki nem kényszerített hibát ütött, mint győztest (27-22). A tavaly Birminghamben, füvön zajlott le egyetlen egymás elleni mérkőzésük és Swiatek 6-3, 6-4-re győzött. Kinek folytatódik a nem sokak által előrelátott hosszú menetelése?

Fogadj a Roland Garros-ra!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.10.05. (09:55).