A háromszoros negyeddöntős Elina Svitolinának hoznia kell az elvárt játékformáját a második körben, mert a húsz éves Ann Li idén már bizonyította, hogy egy nagyon tehetséges játékos.

Elina Svitolina (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

Az ukrán teniszező (WTA 6.) két szettes győzelemmel kezdte a francia Grand Slamet a viszonylag ismeretlen Oceane Babel ellen (6-2, 7-5). Az elég simának tűnő eredmény ellenére, a mérkőzés nem volt éppen egy sétagalopp, mivel annak ellenére, hogy a világranglista 1111. játékosa volt az ellenfele, nem úszta meg elveszített adogatás nélkül és a 21 győztes ütése mellé, 28 ki nem kényszerített hibát gyűjtött. A második körben egy hasonló szereplés már kevésnek bizonyulhat, mert Elinának egy olyan ellenféllel kell szembenéznie, akinek az első fordulós meccse alig tartott háromnegyed óránál többet. Az amerikai Ann Li (WTA 75.) 6-0, 6-1-re győzte le Margarita Gasparyant és bár nem a legközismertebb, a tengerentúli játékos idén nagyon figyelemreméltó eredményeket produkált és mindazt úgy, hogy csak három tornán indult mielőtt Párizsba érkezett volna.

Végig ment a melboune-i Grampians Trophy főtábláján, ahol a későbbi Australian Open döntősét, Jennifer Bradyt is megverte az elődöntőben. A döntőt a rendezők lefújták, így nem volt esélye megnyerni a tornát. Ezt követően, az Australian Openen a harmadik fordulóig menetelt, majd Monterreyben elődöntőt játszott. A salakos idényt Párizsig kihagyta, de úgy látszik, hogy ez nem zavarta az első fordulóban. A Svitolina elleni megmérettetése meg fogja mutatni, hogy milyen szinten is van valójában.

Ne feledd, hogy nyertes fogadásaiddal részt vehetsz egy fogadás bajnokságon is, amelyen akár 1,6 millió forintot zsebelhetsz be.