A tizennyolc éves Carlos Alcaraz két egymás utáni öt szettes győzelem után az utolsó nyolc közé jutott a tengerentúli Grand Slam-tornán, ahol a huszonegy éves Felix Auger-Aliassime lesz az ellenfele.

Bár csak a nyitókörben játszott három játszmát, a spanyol ifjú (ATP 55.) megtalálta a továbbjutás kulcsát még a világranglista harmadik játékosa, Stefanos Tsitsipas ellen is, akit a döntő játszma tie-breakjében gyűrt le. Két napra hangzatos győzelmétől, ismét öt szettet küzdött a nyolcaddöntőben Peter Gojowczyk ellen is. Meglepő lehet, de mindkét említett mérkőzésen csak 60%-át nyerte az első adogatásával játszott pontoknak és a német ellen már több ki nem kényszerített hibát ütött (45), mint győztest (35). Ilyen mutatók tükrében, bármennyi elismerésben is részesül a spanyol támadó játéka, nem indul esélyesként a negyeddöntőben.

Felix (ATP 15.) amióta Rafael Nadal nagybátyjának pártfogoltja lett, új magaslatokat ér el Grand Slam-tornákon. Nemrég a Wimbledonon jutott el először rangos torna negyeddöntőjében, most pedig ismét az utolsó nyolc között van. Nem volt neki sem egyszerű eddigi menetelése, ugyanis New Yorkban ő is csak egy alkalommal zárt meccset három játszmában. Legjobban Roberto Bautista Agut szorongatta meg, aki közel volt, hogy két szettes hátrányt dolgozzon le ellene. A kanadai tehetség a nyolcaddöntőben a hazai Frances Tiafoe-t búcsúztatta négy játszmában. A második fordulót leszámítva, minden meccsén több mint 80%-át nyerte az első szerváival játszott pontoknak és több győztest ütött, mint ki nem kényszerített hibát.

Ne feledd, hogy győztes fogadásaiddal részt vehetsz az Unibet nyolc millió forintos fogadás bajnokságán is.