Karen Khachanov és Denis Shapovalov is volt már pályafutása során egyszer rangos torna negyeddöntőjében, de nem sikerült egyiknek sem még túllépni ezt a szakaszt.

Ezúttal viszont, kettőjük közül valamelyik játékos az utolsó négy közé fog jutni, mivel Londonban egymással harcolnak ezért a kiváltságért. A huszonkét éves kanadai játékos (ATP 12.) tűnik az összecsapás esélyesének, mivel az öt szettes nyitómeccse után, szinte háborítatlanul haladt előre a versenytáblán és még pihenni is tudott a második fordulóban Pablo Andujar visszalépése miatt. Denis a nyolcaddöntőben Roberto Bautista Agut-t 6-1, 6-3, 7-5-re verte.

A huszonöt éves Khachanov (ATP 29.) négy szettes mérkőzéssel kezdett, majd a következő két fordulóban már elég volt három-három játszma a továbbjutáshoz. A harmadik fordulóban azt a Frances Tiafoe-t búcsúztatta, aki egyik legnagyobb meglepetést okozta idén Londonban a Stefanos Tsitsipas elleni győzelmével. Az orosz teniszező a nyolcaddöntőben viszont nagyon próbára lett téve és közel négy órát kellett harcolnia az ifjú Sebastian Kordával, akit a döntő játszmában végül 10-8-ra gyűrt le.

Az ígéretes amerikai játékos elleni meccsének fáradalmait amúgy is nehezen pihenhette ki Karen két nap alatt, de emellett, mentális szempontból is a kanadai srác lehet fölényben, mivel az egyetlen egymás elleni meccsüket ő nyerte a 2019-es Davis Kupában 6-4, 4-6, 6-4-re. Azt is meg lehet jegyezni, hogy mivel Shapovalov junior bajnok volt 2016-ban a Wimbledonon, neki fekszik jobban a leggyorsabb londoni borítás. A teljesebb helyzetképért, érdemes megemlíteni, hogy Khachanov 2019-ben a Roland Garros-n játszotta első Grand Slam-negyeddöntőjét, Shapovalov pedig 2020-ban a US Openen.

július 07., szerda

Ne feledd, hogy a Wimbledonra megtett győztes fogadásaiddal egy 8 millió forintos fogadás bajnokságon is részt vehetsz.