A huszonhárom éves, orosz játékos rákapcsolt a Roland Garros utáni keménypályás szezonban és sorozatban a harmadik negyeddöntőjébe jutott, ahol ellenfele Elina Svitolina lesz.

Veronika Kudermetova (Fotó: Mai Groves / Shutterstock.com)

Veronika (WTA 46.) úgy kezdi az új idényt, ahogy abbahagyta az előzőt. Ostravaban és Linzben is az utolsó nyolc közé jutott, többek között olyan játékosokat verve, mint például Karolina Pliskova és Jennifer Brady. Abu Dhabiban ismét kipipálta a negyeddöntők szakaszát. Már a torna elején tanúi lehettünk jó játékformájának, mivel az orosz hölgy két játszmában verte Anett Kontaveitet. A nyolcaddöntőben Paula Badosa Gibert döntő szettre kényszerítette, de Kudermetova 6-1-re nyerte azt. Annak érdekében, hogy átlépje a negyeddöntők küszöbét Elina Svitolinát (WTA 5.) kell legyőznie. Az ukrán játékos nem sokat kínlódott Jessica Pegula és Vera Zvonareva ellen, viszont a nyolcaddöntőben Ekaterina Alexandrovának két meccslabdáját is hárítania kellett egy több, mint két és fél órás összecsapáson (6-2, 6-7, 7-6).

Egy ilyen hosszú mérkőzés után jól jövet Svitolinának a tapasztalatfölénye a negyeddöntőben, viszont Kudermetova nem ígérkezik könnyű ellenfélnek. Veronika 6-2, 1-6, 7-5-re verte Elinát egyetlen egymás elleni meccsükön, amely 2019-ben Moszkvában zajlott szintén kemény borításon.