Az észak-amerikai kemény pályás idény előtt Elina Svitolina olimpiai bronzérmet szerzett Tokióban, de ezután nem tudta tartani a magas játékszínvonalat.

Elina Svitolina (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

Az ukrán játékos (WTA 6.) Montréalban és Cincinnatiben is az első meccsein búcsúzott és a chicagói tornán pedig szetthátrányban volt Clara Burel elleni nyitómérkőzésén, amelynek a harmadik játszmájában a francia teniszező visszalépett. Nyilván, a tokiói bravúrja még akarata ellenére is okozhatott egy kényelmes elégedettséget, de ez veszélyes lehet a US Open esélyeire nézve főleg, hogy Elina nem gyűjtött még be Grand Slam-sikert.

Még a játékformájának visszaesése ellenére is, Svitolina a nagy esélyese a Fiona Ferro elleni nyolcaddöntős összecsapásnak. Az inkább salakon eredményesebb Ferro (WTA 80.) a kemény pályákra való visszatérése óta, minden tornán (Olimpiai játékok, Montréal, Cincinnati) egy meccset nyert, majd kikapott. Chicagoban ez a szériája szinte egy első mérkőzéses vereséggel szakadt meg, ugyanis a világranglista 366. játékosa, az indonéziai Aldila Sutjiadi szettelőnnyel vezetett ellene.

A színvonalkülönbség a két játékos között elméletileg nagy és a kemény borításon még nagyobb, de Svitolina tudja-e igazolni ezt a New York-i rangos esemény előtti héten?