Bármennyire is Petra Kvitova jelenti elméletben a magasabb színvonalat, Camila Giorgi jó eséllyel indul ellene az ezer pontot érő, kanadai torna nyolcaddöntőjében még akkor is ha a bukmékerek nem bíznak benne.

Camila Giorgi (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

Kvitova (WTA 12.) a gyorsabb borításokra való áttérés óta nem tud az elvárások magaslatára emelkedni, ugyanis a Wimbledon rajtjától mostanáig csak két meccset nyert összesen. Az angol Grand Slamen első fordulóban kikapott, a prágai kemény borításon úgyszintén, majd az Olimpiai játékokon egyetlen egy kört haladt előre. A montréali tornát (amelyet 2012-ben megnyert) Fiona Ferro ellen kezdte, akit 6-4, 6-4-re győzött le. Giorgi (WTA 71.) eredményesebben tért vissza a kemény borításra, ugyanis a tokiói ötkarikás tornán a negyeddöntőig sikerült eljutnia. Kanadában az olasz játékos már két meccsen van túl és még nem veszített játszmát. Az elsőben Elise Mertens-t, a másodikon Nadia Podoroskát búcsúztatta.

Az egymás elleni meccsek összesítésében sem tudott Petra eddig fölényt szerezni. Az egyetlen WTA-mérkőzésüket Giorgi hasonló borításon két szettben nyerte Sydneyben 2018-ban. A mutató mégis 1-1-et mutat, mivel 2014-ben Kvitova legyőzte két játszmában olasz ellenfelét a Billie Jean King Kupában (volt Fed Kupa).