Az elmúlt forduló a döntetleneké volt az olasz bajnokságban, hiszen a kilenc bajnoki mérkőzésből hét döntetlennel ért véget, nagyot kaszált, aki erre fogadott! A sztárcsapatok is pontokat veszítettek, de vajon melyikük tud előbb eszmélni? A Juventus számára a dobogóért folytatott harcban minden győzelem fontos lenne, mert a Bologna vészesen közelít. Mindeközben pedig tartalékolniuk is kell, mert következő héten fontos mérkőzést vár rájuk!

ápr 19. 20:45 Közvetítés: Unibet

Cagliari: Minden pont számít!

Az Inter otthonában lépett pályára legutóbb a Cagliari, ahol egy döntetlent értek el, amiben mi is bíztunk a találkozót megelőzően. Claudio Ranieri együttese ugyanis nagyon összekapta magát tavaszra, korábban még a kiesés volt terítéken, de az utóbbi hónapokban egyre jobb eredményeket értek el. Ranieri végül felállást váltott, elől egyszem támadóval, inkább a védekezésre és a biztos pontszerzésre koncentráltak, hogy elkerüljék a kiütéses vereségeket. Nem adták könnyen magukat egyik találkozón sem, de tudják, messze még a szezon vége.

Folytatnunk kell ezzel a mentalitással. Küzdeni fogunk, mert ezt kértem a csapattól. A magas szintű koncentráció elengedhetetlen lesz a bajnoki hajrában, hogy elérjük a bennmaradást. Hosszú még az út a szezon végéig, még nem értünk el semmit, szenvednünk és küzdenünk kell.

nyilatkozta Ranieri az Inter elleni mérkőzést megelőzően.

A Cagliari bátran kezdett, majdnem megszerezték a vezetést az első tíz perc során, ekkor eszmélt a Lautaro Martínezt nélkülöző Inter, hogy ezt a találkozót ideje komolyan venni. Alexis Sánchez és Marcus Thuram remek összjátékából született a vezető találat, domináltak utána a milánóiak, Cagliarinál alig volt a labda. A 65. percben aztán a semmiből egyenlítettek a vendégek, jött a felívelt majd lekészített labda és Shomurodov remek lövése. Kritikus helyzetben pedig jött a már szokásos Inter-büntető (jogos volt, de azt se felejtsük, 12 tizenegyest kaptak idén...), viszont a hajrában megint kihasznált egy milánói védelmi hibát a Cagliari és egyenlített.

Juventus: Kell az erő a következő hétre

Fontos napok előtt Massimiliano Allegri, ugyanis botladoznak a bajnokságban, de az Olasz Kupában döntőt játszhatnak. Az odavágón 2-0-ra verték a Laziót, innen csak be kell fejezni a párharcot Rómában, minden adott tehát egy jó eredményhez. A bajnokságban sem lazíthatnak, hiszen közeledik a Thiago Motta vezette Bologna, akik kapcsán már szinte kész tényként kezelik, hogy a szakember váltja majd Allegrit a Juventus kispadján. Egyelőre viszont még a Juventus a bronzérmes pozícióban, amit próbálnak megtartani, következő hetek sorsdöntőek lesznek, mert a Bolognának hasonlóan nehéz a sorsolása, de Allegri szokás szerint bizakodó.

Jó mérkőzésünk volt, voltak gólszerzési lehetőségeink, és a legjobb lehetőség talán a második félidőben adódott. [...] Összességében a csapat jól játszott egy jó Torino ellen. Ha van három vagy négy lehetőség az első félidőben, és a csapat egyiket sem használja ki, különösen egy Torino ellen, amelyik a negyedik legjobb mutatókkal rendelkezik védekezés tekintetében, nehéz helyzetbe kerül a csapat, mert nem egyszerű 10-12 helyzetig eljutni. Nem kaptunk gólt, és ezzel folytatjuk a pozitív sorozatunkat.

elemezte a Torino elleni találkozót Allegri.

Azért annyira nem pozitív a helyzet, hiszen a városi rangadón a Torino ellen csak gólnélküli döntetlenre futotta. Allegri úgy állította be, mintha a Torino a világ legjobban védekező csapata lenne, kétségtelen, hogy jó a védelmük, de mégis egy olasz középcsapatról beszélünk, akikkel szemben az egész mérkőzésen három darab kaput eltaláló lövést sikerült összehozni, mindezt 0.84-es xG-mutatóval, ami jól jelzi, hogy valójában ebben a mérkőzésben egyáltalán nem volt benne a győzelem a Juventus részéről, kissé olyan, mintha már elengedték volna a bajnokságot a játékosok, nincsen motiváció.

Cagliari - Juventus taktika, felállás és sérülések

A képen szereplő kezdőcsapat játszott a városi rangadón, mindenki unalomig ismeri már a Juventus játékát, pontosan ezért tudott belőle felkészülni a Torino is. Nem volt semmi újdonság, nem voltak váratlan megoldások, három kaput eltaláló lövés jelzi, hogy mennyire súlytalan Allegri csapata. A hosszan felívelt labdák és a széljáték a Cagliarival szemben nem biztos, hogy használni fog, jóval több kreativitás kéne a vendégektől. Allegri minimálisan rotálhat a keddi Olasz Kupa fényében, de a taktikán és felálláson nem fog változtatni, hiszen évek óta ugyanazt játssza a Juventus.

Juventus FC Serie A

Cagliari - Juventus tipp

Megint egy gyötrelmes 90 perc? Megeshet, mert most már egyértelműen fásult a Juventus. Ha nincsen valakitől egy jó egyéni megoldás, akkor a támadójáték 90 percen át haldoklik, várva a meccset lezáró sípszót. A védekezés ugyan rendben van, de olasz középcsapatokkal szemben ez a minimum, hogy működik. Az egyik lehetőség, hogy a hazaiakra a +1 gólos ázsiai hendit választjuk (1.60), ami nem rossz, de azért akkora érték nincsen benne. A bátraknak viszont a 2,5 overben lehet fantázia (2.08). A Juventus ugyan idegenben is a biztos védekezést preferálja, de jobban megnézve, nem underes Allegri csapata sem otthonuktól távol.

Cagliari - Juventus statisztikái: Cagliari nem veszített az utolsó 3 mérkőzésén, míg a Juventus legutóbbi 4 meccse 2,5 gól alatti volt. Cagliari hazai mérkőzéseken átlagban 1.62 gólt kapott, Juventus pedig vendégként átlagosan 0.88 gólt. Az utolsó 5 találkozón Cagliari egyszer sem tudott nyerni, és az összes mérkőzést Juventus nyerte.

Cagliari - Juventus élő közvetítés

Hol nézhető a Cagliari - Juventus mérkőzés? Magyar kommentárral a Sport 1 felületén, illetve az Unibet oldalán pénteken 20:45-től.