A Hertha megnyert egy olyan mérkőzést, ami előtt már temették a csapatot, így most újabb esély nyílt a berliniek számára, hogy valahogy kivívják a bennmaradást. A dolguk továbbra sem egyszerű, de nem is lehetetlen, Kölnben kéne csodát tenni.

2023 máj 12. 20:30 Közvetítés: UnibetBet365

Dárdai missziója Berlinben

Arról már korábban említést tettünk, hogy Dárdait rendre akkor hívják vissza Berlinbe, amikor már igazán ég a ház, sőt, már szinte minden lángol, míg a magyar edzőnek a kezébe nyomnak egy kerti slagot, hogy oltson el vele mindent. És Pali jön, mert ő egy ilyen ember, megpróbálja kerti slaggal is a tűzoltást. Ahogyan elbukta a Werder Bremen ellen, nem sok esélyt adtunk nekik, de a Stuttgart ellen a kiváló hangulat a stadionban megadta azt a lökést, amire szükségük volt.

Marc Oliver Kempf 30. percben szerzett gólja úgy kellett, mint egy falat kenyér. A középhátvéd egy oldalról érkező ívelésre robbant be, esélye sem volt a Stuttgart védelmének a hárításra a fejesnél. Felszabadult a Hertha, talán túlságosan is, hiszen néhány perccel később egy komoly védelmi hibából kapták az egyenlítő gólt. Azt lehetett gondolni, majd ez megfogja őket, de nagy szerencséjük volt: a félidő előtt a Stuttgart kapusa hibázott egy pontrúgás után, így újból előnyben a Hertha.

Köln Hertha
Dodi Lukebakio (Fotó: Vitalii Vitleo/Shutterstock.com)

A berliniek a második félidőre kicsit elfáradtak, Stuttgart kontrollálta a mérkőzést, pedig még három nappal korábban a Német Kupában játszottak elődöntőt. Azt lehetett gondolni, hogy a Hoeness csapata nem fogja bírni a hajrát. Azonban a Herthának kellett küzdenie, hogy megtartsák az előnyt, beszorultak, alig volt náluk a labda, helyzetig sem jutottak el, volt egy kérdéses szituáció a második játékrészben, de elmaradt a büntető a Stuttgartnak, nyert a Hertha.

Nagy győzelem, de mire elég?

Az egy kiesési rangadó volt, ahol a Hertha élt a lehetőséggel, helyzeti előnyük is volt, hiszen a Stuttgartnak nehezebb hete volt a Német Kupa miatt. A bajnokságban még mindig utolsó a berlini klub, de már csak három pontra az osztályozós hely, míg öt pontra a biztos bennmaradást jelentő 15. pozíció. A Hertha előnye, hogy három olyan meccs jön, ahol nem esélytelenek, ráadásul tökéletes a felkészítés az utolsó játéknapra.

Kezdésnek a Köln következik, akik amolyan szürke zónában vannak, feljebb nem juthatnak, hátrébb valószínűleg nem fognak, így a középmezőnyben végezhetnek. Ez egy nyerhető találkozó, ráadásul a Köln nem éppen acélos hazai pályán. Utána következik az újabb kiesési rangadó a Bochum ellen, majd a végén zárásként hazai pályán fogadják a valószínűleg nemzetközi kupáért küzdő Wolfsburgot.

A berlini csapat továbbra sem jó, nem tud két jó félidőt produkálni, Bremen ellen az első volt pocsék, míg a Stuttgart ellen a második, de vannak jó pillanataik. Ebből kéne kicsivel több, mert nem reménytelen a helyzet. Az érződik, hogy Dárdai visszatérése újabb lökést adott nekik, mindössze csak ezért próbálunk rá a DNB opcióra, mert a Köln számára ez egy mondhatni lényegtelen meccs, míg a Hertha az életéért küzd.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 május 9. 17:17 UTC.