Az Atlanta Hawks (18-6) újabban elsöpri ellenfeleit. Szerdán Memphis ellen nyert (110-97), ami ötödik sorozatos sikerük volt. Joe Johnson 16-ból 10-szer betalált, 26 ponttal, 8 lepattanóval és 3 assziszttal végzett 29 perc játék után. A cserék egytől-egyig lehetőséget kaptak, a kezdőket az edző legkevesebb 15 percet pihentette. A csapat, utolsó négy mérkőzését, 23,3 pontos átlaggal nyerte és 117,3-at dobtak meccsenként. A cserék közül Jamal Crawford egyike azoknak akik több percet játszhatnak, így már egy 16,3-as átlaggal támogatja társait. Grizzlies ellen 34 perchez jutott és 12 pontot gyűjtött. Egy másik csere, aki több szerephez jut, Maurice Evans, aki az utolsó négy meccsen 17,0 pontátlaggal (65,8% hatékonyság) köszönte meg a bizalmat.
Utah Jazz (15-10) folytatja a keleti kiszállást, és egy Nets elleni 108-92-es győzelem után jön Georgia-ba. Innen útjuk Charlotte-ba vezet, ezt pedig két nehéz mérkőzés követi Orlandoban és Miami-ben. Carlos Boozer (26 p, 10 lepattanó) és Deron Williams (20 p, 14 a) újra dupla-duplával szerepelt. Utah az utolsó két találkozót elvesztette Atlantaban. Öt párharcra visszamenőleg mindig a hazai csapat diadalmaskodott.