A Keleti főcsoportban presztízsmeccsre kerül sor: az ötödik helyre leesett Miami (7–3) látogat a tabella élén álló Atlantahoz (9–2). A csoportelső magabiztos csapattá vált, amit főleg tavalyi s tavalyelőtti rájátszásban való részvételének köszönhet. Nem érzik esélytelennek magukat és építhetnek az előző sikerekre. Joe Johnson 35 pontos hozzájárulásával (amiből 18 az utolsó negyedben és a hosszabításban) verték hétfőn a Portland-et, ötödik sorozatos győzelmüket szerezvén (Atlanta 99 - Portland 95). A Miami ellen 2008-2009-es idényben jól teljesítettek: otthon ötöt nyertek a hatból, és hármat a négyből a rájátszásban. A floridai csapat gondokkal küzd a támadójátékban – 81 p New Jersey ellen szombaton; 87 p Oklahoma City-vel kedden. Dwyane Wade egy utolsó másodpercben dobott 3-pontossal még megmentette a csapatát a győzelem nélküli Nets ellen, tegnap azonban (Miami 87 - Oklahoma City 100) eddigi legrosszabb teljesítményét nyújtotta, 22 p ellenére hat kosarat szerzett tizenkilenc kísérletből és hat labdát adott el. Wade csapata idén csak harmadik meccsét játsza idegenben; két győzelem született a Washington és az Indiana otthonában. A két találkozón Dwyane Wade 72 pontot gyűjtött összesen.