Mindkét csapatnak győzelemre volt szüksége, amit el is értek pénteken. Ma természetesen csak egyik fél folytathatja a sikerek útján. A január hatodikai meccsre emlékezve újra egy szoros, zord küzdelemre várhatunk. Phoenix (27-21) kilencből csak kétszer győzött, mielőtt a Dallast fogadta. A Mavs ellen a negyedik negyedben vették át először a vezetést, és sikerült ezt megtartani a meccs végéig (112-106). Hatékony játékot most főleg a cserék nyújtottak, emiatt Stoudemire a padon maradt utolsó negyedben. A végső játékidőben szerzett 33 pontból 14-et Amundson, Dudley és Dragic dobott. Stoudemire a pénteki 22 pontja mellé csak egy lepattanót gyűjtött, azelőtti három meccsen 14,3 lepattanót szedett átlagban. Amar'e az idei két találkozón, Houston ellen, 48 pontot szerzett. A Houston Rockets (25-21) három otthoni meccset vesztett el sorban, bár Aaron Brooks 34 pontos, Carl Landry 31 pontos teljesítményt is nyújtott. A negyedik hazai meccsen, Portland ellen, ismét jól szerepeltek: Brooks 33 p, Landry 21 p, és sikerült 4 ponttal megverni a Blazerst. Houston könnyen rálelhet a Phoenix védelmének gyenge pontjaira, mivel a Suns utolsó 15-ből 11 alkalommal legalább 105 pontot kapott ellenfeleitől. Pontszerzésben az arizonaiak utolsó négyben legkevesebb 110 pontig jutottak, Steve Nash ebben a szakaszban 23,8 pontot és 14,5 asszisztot átlagolt.