A Charlotte mérlege 27-26 és a vonal fölött van, azaz nyolcadik a Keleti főcsoportban. Ellenfele, a Milwaukee Bucks, követi a tabellán, 25 sikerrel és 28 vereséggel. A két otthoni meccs után idegenbe látogató Charlotte Bobcats meglepő eredmények után érkezik: kikapott a liga leggyengébb csapatától, tegnap pedig a legerősebbet győzte le. Február 16.-án a Nets szerezte meg idei ötödik győzelmét a Bobcats elleni mérkőzésen, pénteken pedig a Cleveland Cavaliers szerzett 17 ponttal kevesebbet a Charlotte-nál. A találkozón Stephen Jackson volt a legeredményesebb kosaras 29 ponttal. Az újonnan leigazolt Tyrus Thomas 25 percet játszott, s bár pontszerzésben kilencig jutott, védelemben nagyot teljesített: összesen 12 lepattanót szedett és 6 alkalommal blokkolt. A San Antoniotól érkező Theo Ratliff is jól védekezett a Cavs új játékosa, Antawn Jamison, ellen, aki 12 próbálkozásból egyetlen kosarat sem dobott. Bobcats erősített a keretén és első rájátszásbeli szereplésére készül. Milwaukee üldözi őket; két siker választja el a két csapatot. A Bucks a rövid szünet után, szerdán 28-al kapott ki otthon Houstontól, majd pénteken Detroitban tudott sikert aratni (91-85). Milwaukee-ba is Bulls-tól érkezett erősítés, John Salmons személyében, aki csereként 19 ponttal mutatkozott be. Egy másik cserejátékos, Ersan Ilyasova, 16 ponttal, 12 lepattanóval segítette csapatát. A padról beálló játékosok összesen 53 pontot gyűjtöttek, s ellensúlyozták Brandon Jennings rossz játékát. Jennings 32,1%-ot dob akciókból újév óta. Bobcats ellen idén jól játszott; két találkozóban 26,5-öt átlagolt, és mindkétszer 50% fölött értékesítette dobásait. Az idei párharcokban az otthon játszó csapaté volt a diadal. Összesítésben Bobcats 1-9-re áll a Bucks ellen.