A Chicago Bulls (10-16) nyolcadik idegenbeli vereségét kell ma elkerülje, ami nehéz feladatnak tűnhet a tegnapi elajándékozott meccs után. A Bulls Kings ellen 79-44-el vezetett a harmadik negyed elején, amiből a sacramentoiak 16-ot lefaragtak a negyed végéig. Utolsó negyedben pedig tizenhárommal dobtak többet, mint a Chicago és 102-98 arányban nyertek. A végső tíz percben hétszer adta el a labdát a Bulls. B. Miller 22 percben egyszer sem talált a gyűrűbe. Legjobb pontszerző Luol Deng volt 26 ponttal, őt követte Rose 24-el (és 7 assziszttal). Az ötödik évében játszó Luol Deng 18,3-as pontátlagával áll a csapata élén. Deng 24 ponttal végzett mai ellenfelükkel szemben, kevesebb mint egy hete, december 17.-én, a United Centerben. A Knicks (10-17) játékosai közül hárman szereztek 18 pontot (Harrington, Duhon, Gallinari), ketten pedig 13-at (Chandler és Lee). Egy csapatrekordnak számító 47 távoli próbálkozás nem hozott túl sokat New York-nak, Chicago 9 pontos diadalnak örülhetett otthonában. A párharc februárban fog folytatódni, amikor kétszer találkozik a két csapat. Knicks negatív, 6-8-as otthoni mérleggel néz a mai mérkőzés elejébe. Nemrég győztek a Madison Square Garden arénában LA Clippers (95-91) és Charlotte Bobcats ellen (98-94). Larry Hughes sérült. A másik irányító, Nate Robinson kevés játékidőhöz jutott mostanában, és ügynöke szerint új csapatot keres magának.