A Los Angeles Lakers (35-11) öt meccse idegenben játszik, de utolsó mérkőzésen akár hazai csapatnak érezhette magát, a kényelmes, 118-96-os siker után, Indianapolisban. A Lakers harmadszor nyerhet zsinórban, Bryant szülővárosába látogatva, ugyanakkor harmadik sorozatos vereségét okozhatja a Philadelphianak. Az Indiana ellen Kobe Bryant 29 ponttal és 9 szedett lepattanóval végzett. Az indianapolis-i közönség melegen fogadta a sztárt és többször "kitüntették" az MVP címmel. Hogy Philadelphiaban is nyitott karokkal várják, nem kétséges. Az itteni születésű Bryant 26,0 pontot, 5,0 lepattanót és 4,7 asszisztot átlagolt hat utolsó szereplésében, a Wachovia Centerben. Utolsó meccsén, itt, a Lakers 114-102-vel nyert; Mr. Clutch pedig 32 pontot gyűjtött. Philadelphiaban Lakers diadalmaskodott utolsó két alkalommal. A Lakers csapatából, legfrisebb szereplésükön, Bryant mellett Andrew Bynum és Pau Gasol is 20 pont fölé jutott. Gasol 21 p mellé 13 lepattanót is szerzett. Bynum eggyel kevesebb szedett lepattanóval ugyan, de 27 ponttal végzett. Bynum idén karrierje legjobbját átlagolja: 15,8 pont, 8,4 lepattanó, mégsem került be az idéni All-Star keretbe. Philadelphia (15-30) a Milwaukee elleni vereségből (91-88) szeretne kigyógyulni. Szerdán, Bucks ellen, Elton Brand nyújtotta szezonja legjobb teljesítményét - 26 pont és 10 lepattanó - de a finálét elrontotta. Igoudala, akinek 22,0 a pontátlaga Lakers ellen, utolsó öt meccsen, csak négyszer dobta a labdát a gyűrűbe, 11 próbálkozásból. Allen Iverson pedig tízből hármat dobott, és hat pontig jutott. Az újra All-Star csapatba választott veterán, Lakers elleni mérkőzésekben (29 alkalom), 25,8-as pontátlagot ért el.