Hétvégén olasz fővárosi derbi, Derby della Capitale, ritka alkalmak, mikor két frissen kinevezett edző irányítja majd a csapatot egy ilyen rangos eseményen. Milyen hatással lehet a mérkőzésre Daniele De Rossi és Igor Tudor érkezése?

ápr 6. 18:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: 23,5 kapura lövés alatt
1.81

Roma: Fontos hetek következnek

Daniele De Rossira nehéz másfél hónap vár, mutatjuk miért: Lazio (városi rivális) - Milan (EL-negyeddöntő) - Udinese - Milan (EL-negyeddöntő) - Bologna (4. helyezett) - Napoli - EL-elődöntő (?) - Juventus - EL-elődöntő (?) - Atalanta. Ez nyolc, de akár tíz nehéz meccs is lehet, amit ha rosszul kezelnek, akkor a csapat széteshet. De Rossinak nincsen tapasztalata ilyen téren, mikor ekkora a kettős terhelés és egymást érik a fontos találkozók. Egyelőre az elképzelése jól működött, de bármikor porszem kerülhet a gépezetbe, az sem mellékes, hogy több játékosa is eléggé sérülékeny.

Ha megnézzük, hogyan alakult a mérkőzés, azt hiszem, az első félidőben nagyon küzdöttünk. Küzdöttünk a fizikalitásukkal, a hosszú labdáikkal a csatárok felé, és folyamatosan megvertek minket a második labdáknál. Ez történt velünk a Fiorentina ellen is az első félidőben.

elemezte a Lecce elleni találkozót De Rossi.

Nem jó előjel viszont, hogy a Lecce otthonában csak 0-0-ra volt képes a Roma. A mostanság egyre fontosabbá váló Evan Ndicka is eltiltott, mert újabb sárga lapot kapott, így a védelemmel is lesznek gondjai De Rossinak a derbin. A Lecce elleni mérkőzés kapcsán joggal volt csalódott az olasz mester, mert ott bizony benne maradt egy győzelem a fővárosiakban, második félidőre leeresztett a társaság. Ez már lehetséges, hogy a fásultság jele, mert az elmúlt heteket szintén nagyon megpörgették, jöttek is a győzelmek.

Lazio: Tudor sem tud csodát tenni?

Nem volt sok ideje az első rangadó előtt Igor Tudornak, amely rögtön egymás után kétszer a Juventus képében várt rá, ebből az utóbbi az Olasz Kupa elődöntőjében. A Lazio nem játszott rosszul, de egyéni villanások döntötték el a győzelmet (és a továbbjutást?). Chiesa és Vlahovic gólját védelmi hibák előzték meg, nem játszott kiemelkedően a Juventus, mindössze jól mérték fel a támadóik az óriási területet, amit a Lazio védői hagytak. Tudor rosszallóan nézett a játékosaira, gondolván magában, itt még bőven lesz dolga.

Azt már az Olympique Marseille-nél töltött időszakból tudni lehetett, hogy Tudornak idő kell, de összekapja majd ezt a csapatot is. A kérdés az, hogy az olasz fővárosban mennyire lesznek türelmesek, főleg akkor, ha nem tudnak kupadöntőt sem játszani, illetve nem sikerül megszerezni egyetlen olyan helyet sem a bajnokságban, amely nemzetközi kupaszerepléssel kecsegtet jövőre.

Roma Lazio
Mattia Zaccagni (Fotó: Marco Iacobucci Epp/Shutterstock.com)

A Lazio jelenleg a 7. helyen a bajnokságban, viszont az előtte álló Atalanta eggyel kevesebb mérkőzést játszott, így megeshet, hogy 8 fordulóval a vége előtt inkább az 5. helyezett ősi rivális Romáhóz kell mérni a hátrányt (6 pont a lemaradás). A szerencséjük, hogy a sorsolásuk a Roma és az Inter elleni meccseket leszámítva könnyű, szóval, ha most nem esnek pánikba, akkor ebből könnyedén jöhet egy 5-6. hely.

Roma - Lazio tipp és élő közvetítés

A hétvége derbije tehát különleges lehet, egyik csapat sincsen kiemelkedően jó formában, viszont bármikor képesek javulni, új edzőik vannak, akiknek ez lesz az első rangadójuk, ezért tényleg bármi megtörténhet. Előfordult olyan Derby della Capitale, ahol potyogtak a lapok és a gólok, most viszont azt gondoljuk, hogy biztonsági játék lesz, főleg a Roma részéről, akik fél szemmel már a Milan elleni EL-negyeddöntőre is figyelnek! Ezért kevés gólt, illetve kevesebb kapura lövést várunk.