Következő napokban több próbatétel előtt Daniele De Rossi, hiszen fontos EL-visszavágó vár rá, míg a bajnokságban egy nehéz meccs nyitja meg a bajnoki hajrá időszakát, ahol a következő 2-3 hétben dőlhet el, hogy jövőre a BL-ben láthatjuk-e viszont a római csapatot?

ápr 14. 18:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: Udinese 1,5 gól alatt + Roma 0,5 gól felett
1.60

Udinese: Veszélyesek a nagyokra

Ahogyan arra az Inter elleni mérkőzés kapcsán rávilágítottunk, idén az Udinese képes meglepni a nagyobb csapatokat, többeket le is győzött. Kicsit olyan érzése volt az embernek, mintha Simone Inzaghi nem vette volna figyelembe az intő jeleket, majd meglepte a bajnokaspiránst, hogy az Udinese az első félidőben megszerezte a vezetést. Érthető, hiszen 75% felett birtokolta a labdát az Inter, Mkhitaryan révén két veszélyes lövésük is volt, majd a 0.03-as xG-mutatóval talált egy gólt, szó szerint.

A támadást, amit az Udinese csinált, önmagában vicces volt, hiszen mentek a passzok, de nem pontosan, épphogy náluk maradt mindig a labda, majd Samardzic a tizenhatos sarkáról egy lövésre szánta el magát, ami valójában egy kapura gurításnak felelt meg. Megpattant ugyan, de alig vánszorgott a kapu felé, majd Sommer és az Inter védők rosszul reagáltak és becsorgott a kapuba. A nyomás a második félidőben fokozódott, végül a hajrában fordított az Inter.

Roma: Eddig jelentős hiba nélkül

Daniele De Rossi nyugodt lehet, ugyanis a Milan elleni EL-negyeddöntőjének odavágóját lehozták mondhatni hiba nélkül. Amit terveztek azt megvalósították, előnyt csikartak ki, nem játszottak kiemelkedően jól, de nem is vállaltak túl nagy kockázatot, pont annyit, amennyire szükség volt. De Rossi elégedett volt, ugyanis amit eltervezett, azt a csapat megvalósította, új taktikai húzásokat is bevetett, ezzel megzavarva Piolit: Lukaku védekezése, El Shaarawy a jobb oldalon, sok-sok üres területbe való befutás.

65-70 percig nagyon jól kontrolláltuk a labdát, végig megtartottuk azt, és nem csak megtartottuk, hanem ki is csaltuk őket, és befutottunk az üres területekre. [...] Néha a játékosok mentálisan akadnak fenn a dolgokon. Azt gondolhatják, hogy nem tudnak egy bizonyos pozícióban játszani. Mondtam Stephannak, hogy a jobb oldalon akarom őt játszani, és a reakciója és a testbeszéde szuper pozitív volt, szóval nyugodt voltam emiatt.

elemezte a mérkőzést követően a változtatásokat Daniele De Rossi, a Roma edzője.

El Shaarawy játéka kulcsfontosságú volt, ugyanis itt mutatkozott meg, hogy De Rossi nem egy szimpla edző, aki csak a korábbi római múltja miatt van a csapatnál. Tudatos döntést hozott, amikor a szélsőjét átrakta a Milan baloldalára, ezzel szinte kioltotta Pioli legnagyobb fegyverét, a Hernández - Leao párost. José Mourinho kirúgása tehát nem fogta meg a csapatot, sőt, taktikailag mindenképpen jobbak lettek, De Rossi bátor, fontos mérkőzésekre is alaposan felkészül, mer változtatni a csapaton!

Udinese - Roma tipp

Nem veheti félvállról ezt a találkozót a Roma, ugyanis idén több nagyobb csapatot legyőzött vagy megszorongatott az Udinese. Az Inter ellen majdnem pontot szereztek, pedig a milánói klub jelenleg a legjobb formában lévő olasz csapat. A Romának tehát kettőzött erővel kell készülnie erre a meccsre, mert az Udinese bennmaradása még nem biztosított, ki akarják használni, hogy a fővárosiak két EL-negyeddöntő között vannak. Mondhatni biztonsági tippre játszunk, ugyanis az Udinesétől kevés gólt, míg a vendégektől minimum egy találatot várunk.

Udinese - Roma élő közvetítés

Hol nézhető az Udinese - Roma mérkőzés? Élőben az Unibet oldalán vasárnap 18:00-tól követhető a találkozó.