Stefanos Tsitsipas nem vett ki pihenőt az első Masters-tornagyőzelme után sem és Spanyolországban is már éreztette erejét.

Stefanos Tsitsipas (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

április 22., csütörtök

A világranglista ötödik játékosa alig pár napja szettvesztesség nélkül nyerte a monte-carlói 1000 pontos tornát és már Barcelonában is magára vonzotta a figyelmet miután első meccsén 6-0, 6-2-re verte Jaume Munart. A jelenlegi remek formája alapján a következő forduló sem kellene túl nagy gondot okozzon neki. Bár Alex De Minaur (ATP 25.) kiváló adottságokkal rendelkezik, nem sok esélyt kapott a bukmékerektől a továbbjutásra. Ez nem is csoda, hiszen az ifjú ausztrál játékos március eleje óta zsinórba veszítette meccseit a spanyol ATP500-s torna előző fordulójáig. Még ha ettől a részletképtől el is tekintenénk, akkor is az egymás elleni mérkőzések egy nagyon kimagasló görög vezetést mutatnak. Tsitsipas hat meccsből hatot nyert ellene, legutóbb az idei ATP Kupán keserítette Alex-t. Csak egy mérkőzésük zajlott salakon (2017-ben Isztambul) és azt Stefanos két szettben nyerte. A helyzetképet az a tény teszi kissé színesebbé, hogy De Minaur a nyitómérkőzésén azt az Alexander Bublik-t verte, aki az előző fordulóban a monte-carlói negyeddöntős Alejandro Davidovich Fokinát búcsúztatta.