Elég csúnya WTA-idényzárását követően, Katerina Siniakovának sikerült három meccset nyernie és az utolsó négy közé jutni Dubaiban, ahol Gabriela Ruseval mérkőzik meg.

Katerina Siniakova (Fotó: Jimmie48 Photography / Shutterstock.com)

A világranglista 64. helyét elfoglaló, cseh játékos önbizalmát eléggé megviselhették az Ostravaban és Linzben is a nyitómeccsein elszenvedett vereségei, miután az augusztusi újrakezdés óta egy meccset sem volt képes nyerni a kemény borításon. Az e heti ITF-torna viszont egy olyan esemény, ahol helyrebillentheti magabiztosságát. Az első meccsén az eléggé ismeretlen indiai játékos, Ankita Raina döntő szettre kényszerítette Katerinát, de azt követően sem Anna Karolina Schmiedlova, sem Heather Watson már nem volt képes játszmát nyerni ellene.

Siniakova következő ellenfele a 23 éves Gabriela Ruse (WTA 177.) lesz, aki a radar alatt száguldott a héten és a negyeddöntőben meggyőző győzelmet aratott Danka Kovinic ellen, akit 6-1, 6-4-re búcsúztatott. A román lány menetelése hasonlít elődöntős ellenfelééhez, mivel egy döntő szettes sikerrel kezdett Kaja Juvan ellen, amit gondmentes előrehaladás követett a versenytáblán. Persze, azt is meg kell említeni, hogy a második meccsén Kristina Mladenovic az első játszmában 2-2-nél visszalépett.

Nyilvánvaló, hogy Siniakova a rutinosabb játékos, aki kemény borításon már WTA-tornát is nyert 2017-ben Shenzhenben. Ruseről viszont meg kell jegyezni, hogy ő sem mozog rosszul a Dubaiban található játékfelülethez hasonló borításokon, hiszen idén már nyert egy pár ITF-tornát ilyen pályákon.

Fogadj itt teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.12.10. (18:05).