Első bajnoki címének megszerzése után, Bernarda Pera Németországban folytatná sikeres szerepléseinek sorozatát.

Bernarda Pera (Fotó: lev radin/Shutterstock.com)

A gyepről salakra való visszaváltás nagyon eredményesnek bizonyult a huszonhét éves amerikai játékos számára (WTA 81.). Bár a Wimbledon után Franciaországban egy kisebb rangú eseményen (Contrexevilleben) ez nem így tűnt az első meccses veresége után, a magyar fővárosban viszont a selejtezőkön és a főtáblán is szettvesztesség nélkül masírozott végig. A németországi tornán egyből a mélyvízbe került, mert a nyitómeccses ellenfele a tavalyi bajnok, Gabriela Ruse lesz. A huszonnégy éves román játékos (WTA 69.) nem olyan formában érkezett eddigi egyetlen WTA-sikerének színhelyére mint amilyenben szerette volna, ugyanis március vége óta összesen csak három meccset tudott megnyerni. Előzőleg Gabriela is indult Budapesten, de már az első meccs után búcsúzni kényszerült. Míg a tavalyi salakos mérlege 17:7 volt, idén 2:6.

A két játékos mindkét eddigi egymás elleni összecsapása salakon zajlott, 2018-ban Prágában Ruse 2-1-es szettaránnyal nyert, idén májusban Pera 2-0-ra vágott vissza, ami tükrözi a kettőjük közötti jelenlegi formakülönbséget.

július 19., kedd

Tipp Játék hendikeppel Pera, Bernarda -1.5 @ 1.77

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.07.19., 06:49.