Elérkezett a végső összecsapás ideje a dániai Európa-bajnokságon. A fináléba a két legjobb formában lévő gárda jutott: a házigazda Dánia és Franciaország. Mindkét együttes szoros csatában tudta abszolválni az elődöntőt, de talán az északiak jobban megizzadtak. Annak ellenére, hogy Hansenék vannak hazai pályán esélyesebbnek tűnnek az egységesebb franciák.

handball-047

Szerencsével a döntőben?

A horvátok elleni elődöntőben nem igazán ment a játék Mikkel Hansennek, és jól láthatóan nélküle meg is akadtak többször támadásbana dánok. Ha Alilovic nem fog ki ennyire gyenge napot, ha az egyébként alig hibázó horvát szélsők belövik a ziccereiket kulcshelyzetekben, akkor nem Dánia lenne most a döntős. Emellé még kaptak egy kisebb hazai pályát is a skandinávok, de ez már-már természetes egy rendezőnél.

Bárki lehet a gall nyerőember

A franciák a jó kezdés után nagyon belealudtak a meccsbe a hispánok ellen, de miután fordítottak a 2. félidő első részében, attól kezdve végig a kezükben volt az irányítás, csak a nagy napot kifogó Canellas tartotta a lelket a spanyolokban. Ez a találkozó is megmutatta a gall keret mélységét, hiszen most Porte volt a nyerőember. Ez jellemző is Onesta-csapatára, hogy bárki felléphet meccsdöntő emberré ezen a tornán. Hiába játszott támadásban formán kívül Nikola Karabatic az ő góljait könnyebben pótolták, mint a dánok Hansenét. Szóval mindenkit tudnak helyettesíteni a franciák, ez lehet az egyik döntő faktor.

handball-Thierry-Omeyer-FRA-044

Thierry Omeyer.

Fotó: Natursports/Shutterstock.com

Kiváló francia portások

A több nyerőember miatt meg van az az előnyük is dánok ellen, hogy nekik szinte biztosítva van a jó kapusteljesítmény Omeyer és Dumoulin személyében. A dánok eddig két rangadójukat – spanyol, horvát - többek között amiatt is nyerték meg, mert ezen csapatok kapusai pocsék teljesítményt nyújtottak. Omeyer bármikor képes lehúzni a rolót még Dánia ellen is, míg Dumoulin nagyon jó formát mutatott az Eb-n, a padról beszállva is mindig hozzáteszi azt a plusszt amire szüksége van a csapatának.

Hosszabbítás is lehetséges

Egy világbajnoki döntőhöz szoros összecsapás dukál, ezzel valószínűleg nem is lesz gond. Az utolsó percekig kiélezett küzdelem folyhat. Legutóbb a 2011-es vb-döntőben találkozott a két együttes, ott hosszabbításban nyert Franciaország, Karabatic és Hansen is 10-10 gólt jegyzett. Ha megint túlórába fulladna az összecsapás az sem lenne meglepetés.

Szoros meccsen a franciák végső győzelmét várom, de a dánok hazai pályája miatt kell +2,5-ös hendi a gallokra.

• Férfi Kézilabda EB 2014 tipp

Franciaország +2,5 gól

Duplázd meg nyereményed akár 100$ értékig

A Stake.com-on a legrangosabb európai focira fogadva megkétszerezheted nyereményed.

Stake regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: A labdát már sokszor magasba emelték ezen az Európa-bajnokságon. Már csak az a kérdés, hogy ki emeli majd a magasba a kontinensbajnoki trófeát? Fotó: Ivica Drusany/Shutterstock.com