Első alkalommal rendezik meg a női Bajnokok Ligájának négyes döntőjét. Az eseménynek a budapesti Papp László Sportaréna ad otthont. Szombaton 15.00 órai kezdettel a Győri ETO – FCM találkozót követhetjük nyomon, míg 17.30-tól a Podgoricával fog farkasszemet nézni a Szkopje. Jegyek még kaphatók korlátozott számban, így még van lehetőség élőben megtekinteni az eseményt. A négy bajnok - magyar, dán, macedón és montenegrói - összecsapásai mindenképp kuriózumnak tekinthetők a kézilabdát kedvelők számára.

Gorbicz-Anita-006

Görbicz Anita (balra) újra a magasba szeretné emelni a trófeát. (Fotó: Csonka Tamás / Flickr)

ETO – FCM 1,15 17,00 10,00

A BL-címvédő idén már bezsebelte a Magyar Kupát, döntős a bajnokságban és kiváló előjelekkel készülhet a dán bajnoki finálét játszó Jörgensenék ellen. Ez jól látszik a fogadóirodák oddsain is, hisz a kisalföldiek sikerére a legtöbb iroda 1,15-szörös pénzt fizet csak. A „házigazdák” végső győzelmére az Unibetnél (1,6) találjuk a legjobb ajánlatot, a bátrabbak még most megtehetik Lökéék címvédését. A zöld-fehér gárda az egyetlen veretlen csapat az idei kiírásban a legrangosabb európai kupasorozatban. A csoportmeccsek során az „A” jelű kvartettben a Hypot, a Thüringent és a Nagybányát verték oda-vissza Amorimék, míg a középdöntőben a Larviktól és Krimtől négy-négy pontot gyűjtöttek be, az elődöntős Podgoricával pedig kétszer remiztek. A sok kritika ellenére Bulatovic a kezdeti nehézségek ellenére biztos pontjává vált az együttesnek.

Jorgensen-Line-Midtjylland-001

Line Jörgensen. Fotó: Wikipedia

Alacsony átlagéletkorú gárda

Az FCM idén a Viborggal harcol majd a dán aranyéremért, de addig is eltökélt célja a BL-döntőbe jutás. Helle Thomsen mester 20% esélyt ad arra, hogy bejutnak a fináléba a győriekkel szemben. A határozott védelem és jó kapusteljesítmény, illetve a kivédekezett támadást követő gyors indítás a csapat fő fegyvere. Az viszonylag alacsony átlagéletkorú gárda - a két Jörgensen személyében - komoly átlövőkkel büszkélkedhet, míg irányítóposzton a holland klasszis Groot szerepel. Mindenki egészséges, a középdöntőre visszatért Möller is, aki kitűnően tudja tehermentesíteni az előbb említett légióst. A belső posztokra a kispadon is kiváló játékosok ülnek, egyedüli gyengéje a dánoknak, hogy a kapuban és a két szélen nincs megfelelő cserejátékos, illetve Line Jörgensen - pihentetése esetén - pótlása is komoly problémát vet fel.

Hosszabb a győriek kispadja

Annak ellenére, hogy elvileg az ETO rendelkezik talán a legbővebb kerettel, a ténylegesen használható cserék száma csekély. Bár Martín mester rendre elismerően nyilatkozik a második sorról – elsősorban Hornyák Dóráról –, éles szituációban ritkán mer hozzájuk nyúlni. Ha az egyértelműen a posztján a világ legjobbjának tartott Lunde gyengébb teljesítményt nyújt, akkor sem szívesen hozza be Herr Orsit. Ugyanezt elmondhatjuk a Bulatovic-Soós páros kapcsolatáról is. Görbicz visszafogottabb produkciója esetén sem gyakran ül le a padra, maximum rövid időre jegeli a tréner. A balszél jelenthetne még gondot, de a már jól megszokott Korsós-Kovacsics kettős kiválóan oldja meg a rájuk kiszabott feladatokat.

Troelsen okozhat fejtörést

A dánoktól leginkább - a már említett Mölleren kívül - az igen kellemetlen stílusban játszó Troelsen okozhat komoly fejtörést a kisalföldieknek. A váratlan átlövései és betörései – főleg Lökével szemben – még Lundének is nehézségeket okozhat. A támadásban kevésbé, azonban a védekezésben pótolhatatlan Spellerberg szükség esetén elől is biztos kézzel értékesítheti a bejátszásokat.

Bulatovic-Katarina-Gyor-ETO-handball-001

Katarina Bulatovic (labdával) klasszisára
szombaton is szükség lesz.
Fotó: muzsy/Shutterstock.com

Posztról-posztra

A széleken nehezen tudok különbséget tenni, hisz Orbán és Bognár-Bódi felváltva nyújt szinte minden mérkőzésen kiváló produkciót, addig a túloldalon játszó Östergaard Jensen jelenleg Európa egyik legjobbja a posztján. A balszélen Szepesi hiányában a fiatal Korsós és az irányító Kovacsics igyekezett jól teljesíteni, míg a Woller-Rasmussen kettősre sem lehetett idén panasz. Kapusposzton győri dominanciát érzek – Lunde a világ legjobbja, míg Englert  a harmadik helyen tanyázik, Woltering mögött – a cserelehetőséget is figyelembe véve. Az Amorim vs. Stine Jörgensen párharcot egyértelműen a brazil nyerné meg, hiszen nem csak támadásban pótolhatatlan, de a védelem egyik oszlopa is. A Troelsen vs. Hornyák Dóra/Ágnes csatában alapvetően előbbire tennék, de nagy kérdés, hogy a szőke átlövő milyen napot fog kifogni. Beállóban Heidi a number one, védekezésben persze inkább kérném Spellerberget, de a norvég annyira brutális mindkét kézzel, hogy senkire sem cserélném el. Jobbátlövőben minden összevetve inkább a montenegrói Bulatovicot tenném be az álomcsapatomba, mert hármasvédőt is tud játszani a hórihorgas légiós. Line Jörgensen az egyik legjobb kettes védő a mezőnyben, ezen kívül életveszélyes bombáit még Lunde sem igen kedveli, de jobbára csere nélkül kell az egész meccset végigjátszania, amit a második félidőben már érezni lehet. Végül maradt az irányító pozíció: Görbicz vs. Groot. Csapatjátékban a magyar játékmesternek nincs párja a világon, gólt érő passzai csodaszámba mennek. Védekezésben és átlövésben azonban a hollandra tennék, ugyanis „Nycke” az FCM védelmének másik oszlopa.

Szoros meccs várható

Természetesen szoros mérkőzésre számítok, hiszen egy esetleges szombati győzelem ellenére már tartalékolni kell a vasárnapi döntőre, így Martín mester szerintem forgatni fogja a második félidőben a csapatot. A bet365-nél +8-as hendikeppel téve a vendégsikert, 1,28-szorosát kaphatjuk a feltett forintjainknak.

Vardar – Podgorica 2,75 9,00 1,85

Indira Kastratovic szkopjei mester a szélrózsa minden irányából érkező játékosokból (főként klasszisokból) próbált csapatot faragni a nyáron. Szemmel láthatóan sikerült is, hiszen az újgazdag macedón gárda bejutott a négyes döntőbe. Ehhez a sztárokon kívül egy hatalmas adag szerencse és a játékvezetők segítsége is kellett. Ha a csoportmeccsek során Norvégiában legyőzte volna Lekicséket a Larvik, akkor minden bizonnyal Mörkék elődöntőznének a Podgoricával. Hat forduló után, főleg a 2011-ben BL-győztes skalpjának begyűjtése után joggal várhattuk el, hogy a Vardar különösebb gond nélkül jut be a legjobb négybe. Ez olyannyira nem így történt, hogy a jelentős bírói hátszél (idegenben és otthon is) nélkül a kvartett 3. helyét tudták volna csak megszerezni. Azonban ha eddig eljutottak, akkor már finálét szeretnének játszani.

Lekic és Radicevic

Lekic és Radicevic együtt hagyta el az ETO-t a Vardar kedvéért. Fotó: Csonka88

Nem állt melléjük a szerencse

A Podgorica a legjobb 16 között az FCM mögött végzett a „B” jelű négyesben. Egy pillanatig sem lehetett kérdés, hogy a Fradi-FCM-Podgorica trióval egy halálcsoportot hozott össze Fortuna. Bár sokáig reménykedhettünk a magyar ezüstérmes továbbjutásában, végül a két másik együttes jutott tovább – teljesen megérdemelten. A középdöntőben sem állt Neaguék mellé a szerencse, ugyanis egy újabb halálcsoportba kerültek, ahol veretlenül – két remivel a Győr ellen – jutottak tovább a második helyen. A csoportrangadó visszavágójának mindmáig – rossz értelemben - emlékezetes pillanata, hogy Knezevic magáról megfeledkezve fejelte le a magyarok irányítóját. Az EHF ennél az esetnél elfelejtette alkalmazni a drákói szigort és csupán két meccsre meszelte el a „podgoricai mészárost”. Ennek megfelelően szombaton biztosan nem fog pályára lépni az irányító, emiatt fájhat is a feje Adzic mesternek.

Egyenlő erők harca?

A fogadóirodák is szoros összecsapásra számítanak, hiszen mindkét gárda győzelme esetén a pénzünk közel dupláját kapjuk vissza. Knezevic távollétében persze marad még így is elég klasszis a montenegrói alakulatban, ebben az évben ugyanis már Neagu vált a csapat eszévé. A román klasszis osztja a lapokat, még Knezevic pályán tartózkodásai esetén is. Dalby jött, látott és beilleszkedett. Védekezésben kevésbé, támadásban viszont alapemberré vált. Woltering világklasszisa a garancia a kevés gólra, s a remeklésének (is) köszönhető, hogy idén ők kapták a legkevesebb találatot eddig ebben a szezonban. A két villámléptű szélső, Mehmedovic és Petrovic stabil teljesítményével hívta fel magára a figyelmet. A jobbszélső jelenleg Európa legjobbjai közé tartozik, érhetetlen okból mégsem kapott esélyt, hogy bekerüljön a szezon All-Star csapatába. Természetesen meg kell említenem még Cvijicet, aki a védekezésben alapember, illetve a gárda első számú beállója. Képzettségének és igen tetemes súlyának köszönhetően gyakorlatilag tarthatatlan. A padon még találunk nagy neveket, így a „vendégek” merítési lehetősége sem tekinthető csekélynek: Zderic, Vukcevic, Byzdra, Nikitina, Gjorgjevska, Lazovic, Jezic...

Leynaud-Amandine-Vardar-001

Amandine Leynaud (középen). Fotó: Wikipedia

Klasszis kapusokkal rendelkeznek

Nyáron gyakorlatilag minden szabad klasszist leigazolt a Szkopje. Győrből a Lekic-Radicevic kettős érkezett, akik ebben a szezonban leginkább vitték a Vardar szekerét. Nagy igazolásnak bizonyult még Pineau és Khmyrova. Világklasszis átlövő nélkül jobbára a három előbb említett – eredetileg – irányítóval szokott kezdetni Kastratovic. Jobbátlövőként az orosz szokott még igen eredményes lenni, akinek életveszélyes betörései vannak, és képes átlőni a falat. Beállóban Fernandez, Dokic és Lojpur áll a mester rendelkezésére, közülük is leginkább a spanyol szokott a legtöbb időt a pályán tölteni. Balszélen a francia Dembele egyenletesen jó produkcióval szokott előállni, míg mellette Zebic is bőven kap lehetőséget. A kapuban is szintén két klasszist láthatunk majd Suslina és Leynaud személyében.

Ha kihúzza a montenegrói kirakatcsapat a macedónok méregfogát (Lekicset), akkor Knezevic hiányában is valószínűleg ők jutnak majd be a fináléba.

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés