Ugye a sportfogadás már nem csak abban merül ki, hogy egyik vagy másik csapat győzelmére fogadunk. Persze még mindig népszerű dolog győztesre fogadni, szurkolni egyik csapatnak, vagy a másik ellen. Viszont rengetegen vagyunk, akik szeretnek a gólok/pontok számára fogadni, legyen az bármilyen sport, amit labdával játszanak...

Az egyik korábbi Eb-s beharangban említetve lett, hogy a kézilabda a védekezés irányába tolódik el. Nos, ennek néztem utána, hogy ez valóban így van, vagy csak savanyúbb lettem az évek múlásával. A női kézilabda-Európa-bajnokságokat a jelenlegi rendszerben először 2004-ben bonyolították le. Ezért néztem meg, mi is történt 2004 és 2014 között a gólokkal.

Egy már-már idegesítően egyszerű táblázatban láthatjuk a gólok számának alakulását az elmúlt hat kontinensviadalon. Amíg 2004-ben 54.08 gól esett meccsenként, addig 10 év múlva, 2014-ben már csak 50.53. Tornáról-tornára csökkent a gólok száma, 2008 és 2010 között például 2.38 góllal esett kevesebb meccsenként.

Évszám Gólátlag meccsenként
2004 54.08
2006 53.40
2008 53.19
2010 50.81
2012 50.66
2014 50.53

 

Szóval a gólok száma csökken, aminek biztosan több oka van. Egy másik táblázat, ahol lehet látni, hogy hány olyan találkozó volt a 47-ből, ahol egy meccsen valamelyik csapat nem jutott el 20 lőtt gólig. Gyengébbek -és magam- kedvéért 19-et, vagy annál kevesebb gólt lőtt egy meccsen.

Évszám Csapatok száma (19 vagy kevesebb góllal egy meccsen)
2004 2 csapat
2006 5 csapat
2008 7 csapat
2010 18 csapat
2012 15 csapat
2014 10 csapat

 

2004-ben csak két csapat volt, amely egy adott meccsen nem jutott el 20 lőtt gólig. Pont ugyanazon a mérkőzésen, a cseh-spanyol találkozón született egy 19-18-as hispán győzelem. Aztán két év múlva már 5 csapatot találunk, melyek nem értek el valamelyik találkozón legalább 20 dugót. Aztán 2008-ban már 7, és aztán jött a bitang nagy ugrás, amikor is 2010-ben 18 csapat volt, amely egy adott mérkőzésen 20 lőtt gól alatt maradt. Az a 2010-es dán-norvég közös rendezésű Eb nem a sok-gólos meccsekről szólt. Az ukránok, a hollandok és sajnos mi magyarok is produkáltunk olyan mérkőzést, ahol csapat szinten 13 gólt sikerült lőni egy adott meccsen. A norvégok például hazai közönség előtt 34-13-ra vertek el minket, az nem egy szép meccs magyar szempontból.

Mi várható Svédországban, mi várható az első körben?

A feltett kérdésre lehet válasz, hogy Svédországban a gólok száma átlagban 50.00 alá csökken meccsenként. Végül is a tendencia alapján erre esély mutatkozik, ráadásul ennyi klasszis talán sosem maradt távol a tornától. Torstenson, Riegelhuth, Bulatovic és Hammerseng például nincs itt, akik az elmúlt évek során vagy gólkirálynői címet nyertek, vagy MVP-k lettek. De Radicevic, Cvijic, Ardean-Elisei, Lekic, Nechita, Ahlm, Damjanovic, Kudlacz, Kuznetsova, Ilina, Burgaard, Susan Müller és Jovanovic játékát sem láthatjuk Svédországban, és akkor nem említettük a magyarokat. Tomorit és Zácsikot, Mayert, és nyugodtan ide vehetjük Szucsánszki Zitát is, aki bár utazik, ám az első három meccsen vélhetően nem játszik. De ők csak azok, aki így hirtelen eszembe jutottak a résztvevő országok zászlajára pillantva. Ehhez jön még, hogy elvileg Neagu és Gullden sem 100%-os, két olyan játékos, akik simán esélyesek a gólkirálynői címre.

Susann Müller_Győri ETO_MTI

Susann Müller és Szucsánszki Zita  (MTI Fotó: Kovács Anikó)

Van egy csoport, nevezetesen a B, ahol a franciák és a lengyelek szerepelnek. Rögtön az első körben össze is csapnak, és ismerve a két csapat stílusát, előéletét, nem lenne meglepő, ha a gólok száma 46.5 alatt maradna (1.75, bet365). Még az is lehet, hogy a 40-et sem éri majd el, hisz a lengyeleknél a gólok zömét Kudlacz lőtte, aki most nem kerettag. Ismerve a gall tyúkok védekezését és Leynaud védési hatékonyságát, Lengyelország szinte biztos 20 lőtt gól alatt marad...

Az első meccsek

Valószínűleg mi sem gálázunk majd a csehek ellen. Papíron az első kör egyik legsimább meccse, ám mint tudjuk, a kötelezőt gyakran nehezebb behúzni, mint egy nevesebb csapat ellen bravúrt elérni. Ráadásul halvány fin fogalmunk sincs, mit is játszik majd csapatunk támadásban. Rengeteg hiba, eladott labda, görcs jellemzi majd csapatunkat. Ne így legyen, de tudom, hogy így lesz. Csehország meg eleve nem képes csodára, már értem úgy, hogy senkit sem fog 30 góllal megterhelni, de még 20-al sem nagyon ismerve a trendeket. A sérültjeinkről tudunk, közben kiderült, hogy Triscsuk válla valóban nem működik, csak védekezésben lehet őt használni egyelőre. Ja, és ha ez nem lenne elég, a védekező-specialistánk, Szekeres megfázott. Pedig már arról is szó volt, hogy támadásban is láthatjuk őt. Szóval 1.14-ért erre a magyar csapatra fogadni egyszerűen rossz döntés. A bet365-ön a Csehország +7.5 gól hendi 1.42-ért életképes tippnek tűnik.

Magyar kézilabda szurkolók

 Fotó: Uros Hocevar/EHF

De kezdjük az elején. A házigazda svéd válogatottból mindenki tudja vállalni a játékot. Gulldén is Roberts is játszik, Blohm is felépült. Így viszont a spanyoloknak reszeltek, és nem sajtot. Svéd győzelmet várok (1.85), és a gólok száma is 49.5 fölé kúszik majd. A szerb-szlovén találkozón szinte mindenki szerb sikert vár, de én nem mernék semmit sem tenni arra a meccsre. Hollandia győzelmét 1.40-ért nem lehet otthagyni a németek ellen! A francia-lengyel mérkőzést senkinek sem ajánlom, főleg azoknak nem, akik szeretik a kézilabdát. Az igazi roncsderbi lesz!

Montenegró Radicevic és Bulatovic nélkül, egy formán kívüli Jaukovic-csal vajon mit mutat majd támadásban? Ráadásul nincs Jovanovic sem, aki bár védekezését illetően nem faktor, de támadásban egészségesen rengeteg fontos gólt szerzett, és főleg akkor lőtte a gólokat, amikor mondjuk Bulatovic besült. A dánok is építkeznek, szóval a Montenegró +4.5 gól opció (1.85) akár jöhet is, de az igazság az, hogy senkinek semmi fogalma sincs arról, mi történik majd azon a találkozón. A románoknál is van baj, és Neaguról még mindig nem tudni, milyen állapotban van. Norvégia az Norvégia, győzelme nem kérdés, de tudjuk a norvégokról, hogy nem feltétlenül egy torna első meccsén van topon a csapat. A meglepetést kizárom, de Mörkéktől sem látunk gálát valószínűleg.

  • Női Kézilabda EB 2016 tippek

    Hollandia-Németország (Hollandia nyer)
  • Magyarország-Csehország (54.5 gól alatt)

Superliga 23+24 bónusz

24 RON ingyenes fogadást kapsz szakaszonként, amennyiben 23 RON értékben fogadsz a román Superligára!

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Susann Müller - Győri ETO (MTI Fotó: Kovács Anikó)