December 4-én, vasárnap rajtol a 2016-os női kézilabda-Európa-bajnokság. Svédország ad otthont a tornának, az északi csapatok szurkolói tehát hazai pályát varázsolhatnak a kedvenceknek. Negatívum viszont, hogy rengeteg klasszis marad távol a tornától, ami azért adhat egy nagyobb pofont a minőségnek.

A csoport

  • Svédország
  • Szerbia
  • Spanyolország
  • Szlovénia

 

Ennyi s- és sz-betűs ország egy csoportban, egyértelmű, hogy Stockholmban rendezik a kvartett meccseit. A négyes favoritjának a házigazda Svédország tekinthető, csoportgyőzelme 1.85-ös oddsal fizet a bet365-ön. Érdemes-e megtenni? Nem. Azért nem, mert ott vannak a spanyolok, akik megnyerhetik ezt a négyest, ám a szerbeket sem írhatjuk le teljesen. Krpez-Szlezakot látjuk hétről-hétre remekül játszani, Pop-Lazicnak is voltak jó meccsei a BL-ben. Szlovénia vélhetően győzelem nélkül zár. A magyar válogatott Kim Rasmussen irányítása alatt épp a szlovénekkel játszott edzőmeccset először, és a magyar válogatott 32-22 arányban nyert. Ha ez a kísérleti magyar csapat 10-et tett közé, akkor ezt megteszik a svédek, a spanyolok, de még a szerbek is.  Na jó, a szerbek talán nem. Uros Bregar, szlovén kapitány reálisan értékel, nincs nyomás a szlovén csapaton, lesz ami lesz alapon játszanak. Igazából úgy állnak hozzá, hogy nincs veszíteni valójuk. Svédország és Spanyolország eldönti egymás közt a csoportelsőséget, Szerbia és Szlovénia pedig megküzd majd azért, hogy kettejük közül ki megy tovább. De aki továbbmegy, az vélhetően pontot nem visz magával...

Női-kézilabda-illusztráció-002

Fotó: Ververidis Vasilis/Shutterstock.com

B csoport

  • Hollandia 
  • Franciaország
  • Németország
  • Lengyelország

 

Nem egyszerű négyes. Sportfogadás szempontjából semmiképp. A kvartett favoritjának tartott Franciaország játszott a dánok ellen egy annyira gyenge színvonalú találkozót pár napja, hogy olyat még nem látott világ. Mindig is bohóc csapatnak tartottam a franciát, mert fizikálisan mindig jók, fejben nem annyira. Rióban eljutottak a döntőig, így az előítélet ellenére nem lehet leírni Lacrebere-éket. Hollandia nálam a négyes favoritja, komolyabb sérültje nincs, visszatér a válogatottba Wisser is több éves kihagyás után. A válogatott játékosainak többsége komoly csapatokban játszik, hiányposztjuk sincs igazán. A holland együttes, ha jól játszik, nem nagyon lehet megverni. Van 6-7 olyan játékosuk, akik bármikor képesek 6-8 gólt dobni egy meccsen. Gyenge pontjuk a védekezés lehet. Németország maga alatt van. Trierben toltak egy felkészülési meccset a svédek ellen, aminek 28-28 lett a vége, de a félidőben 20-10-re vezettek a svédek. Viszont a német csapatot sem lehet leírni, egész egyszerűen azért, mert németek. Van egy remek kapusuk Woltering személyében, aki egymaga is képes lehet csapatát meccsben tartani. Lengyelország pedig Kudlacz nélkül vág neki a tornának, nélküle azért nem ugyanaz a lengyel együttes. A helyzet hasonló, mint az előző csoportban, hisz a francia-holland duó továbbjutása biztosnak tűnik, a lengyel és a német csapat pedig egymás közt eldönti a maradék egy továbbjutó hely sorsát.

C csoport

  • Montenegró 
  • Magyarország
  • Dánia
  • Csehország 

 

Montenegró az előző Eb-n a negyedik helyen végzett, most nem fog. Nem lesz ott Svédországban a két Bulatovic, Radicevic, Petrovic, Jovanovic és Bajraktajovic. K. Bulatovic és Radicevic góljait pótolni nem lesz egyszerű, ha ez a duó elemében volt, 12-15 gólt hozott meccsenként. Jaukovic formája sem az igazi, és Rajcevicnél is kérdéses, hogy mit mutat majd nekünk. Dánia hasonlít a magyar válogatottra abban, hogy volt már jobb is. Abban is hasonlít, hogy nagyon tág az a határ, ami között mozogni képes. A tavalyi vb-n is láthattuk, hogy sebezhető együttes, hisz tőlünk is 7 góllal kapott ki. Dánia erejét nehéz kalibrálni. A továbbjutásuk nem kérdés, aztán hogy a top4 összejön-e, az majd a második szakaszban derül ki számu(n)kra, amikor összemérik erejüket Norvégiával és Oroszországgal. Csehország pedig ebben a négyesben outsider, Luzumová, Hrbková  és Knedliková ide kevés lesz (adja Isten), minden ellenfél úgy kalibrál, hogy a cseheket verni kell. Persze nincs világverseny világraszóló meglepi nélkül...

Magyarország

Legyünk őszinték legalább mi így egymás között. Van öt, de inkább hat válogatott, akik ellen nincs esély. Jó hír, hogy ezek közül egyik sem a C csoportban szerepel. Rossz hír, hogy számunkra nincs olyan meccs, hogy tuti. Kikaphatunk a csehektől, verhetjük Dániát. Mert miért ne?

Lehetünk optimisták, de magyarok vagyunk, ezért pesszimisták vagyunk. Sosem annak örülünk, ami van, hanem azon bosszankodunk, ami nincs. Sok dolog van, ami nincs.

Nincs koncepció. Kovacsics kidőlt, Szucsánszki pedig valószínűleg utazik, de kérdéses, hogy az orrtörés mennyire hátráltatja majd. Zita is kisbabát szeretne és inkább előbb, mint utóbb. Ez lett volna az utolsó (?) világversenye, aztán paff. Erre még kedden jött az újabb csapás, Triscsuk válla is sajog, ami szintén elég aggasztó, hisz ha valaki, akkor még ő az, aki irányítót tudna játszani Görbe mellett/helyett. Akik látták a holland B elleni romániai meccset, mondták, hogy ez a két, olykor három-irányítós játék totális betli. Én is amondó vagyok, irányítóból egy is elég. Más kérdés, hogy most már nincs is több. Görbicz Anitát mondjuk ennyire elszántnak rég láttam, de jól tudjuk, az ő térde is bármikor felmondhatja a szolgálatot. Ha Görbe nem sérül le, komoly vezére lesz a csapatnak. Klivinyi Kinga ’hot and cold’ játékos. Neki vagy megy a játék, vagy nem. Triscsuk nálam szintén a megbízható spílerek közé tartozik, már amikor egészséges. De amikor átmegyünk jobbra, és látjuk, hogy Hornyák és Planéta közül kell választani, azért ott van baj. Kovács talán az első számú opció Görbe jobb oldalán, de ő válogatott szinten nem bizonyított még komoly világversenyen. Bár olvastam kommentet, ahol a magyar Mörknek nevezték Annát, reméljük, rászolgál majd. De van baj a beállós posztján is. Kisfaludy, Dombi és Mészáros sem tűnik jó megoldásnak nekem. Szélsők közül Bódi jó formában van, de amúgy sem hiszem, hogy sok figura jönne ki szélre. Bár ki tudja, ha Görbe sokat játszik, akkor a szélsők is be lesznek vonva a játékba.

Kézilabda - Magyarország - Nők

Reméljük, most is lesz ok az örömre! Fotó: Uros Hocevar/EHF

Görbicz Anitán nagy a teher, mert minden attól függ, ő mit mutat majd. Azért védekezésben ő is sebezhető, mint ahogy a szélső védekezés sem erényünk. Nekem mondjuk nagyon tetszett, ahogy a Románia elleni felk. meccsen védekezett a csapat, folyamatos figyelem, végig dolgoztak a lábak, nem volt statikus szar az egész. Viszont tény, hogy abból a románok elleni meccsből kár bármire is következtetni.

Rasmussen abból főz, ami van. Görbicz világklasszis, ugyanakkor neki sem szabad túljátszani a dolgokat. Ha csapatjátékban gondolkodunk, akkor elő kell venni az alapjátékokat. Dóra egy dolgot tud, lendületből talpról gólt lőni. Ezt el lehet sütni egyszer, talán még kétszer is egy meccsen. Planétának ütemre kell adni, zárni egyet, aztán imádkozni, hogy a bomba kaput találjon. Ha kaput talál, akkor gól, ha nem talál kaput, akkor nincs gól. Védekezésben pedig lassú, nem tartható a pályán. Klivinyi Kinga játéka is akkor tetszik igazán, ha nincs túlgondolkodva. De Kisfaludy és Klivinyi játék-kapcsolata is működhet, az Érdben azért jól összecsiszolódtak. Planétára visszatérve azért a sok hiányossága mellett nem lehet tőle elvenni, hogy a beállóst nagyon szépen meg szokta találni, már csak azért is, mert rá azért egy, de inkább két védő is fellép. Csehországot rutinból, Montenegrót szívvel lehet megverni. Dánia ellen pedig majd lesz valami, de nekem a dánok sem tűnnek verhetetlennek. Irányítóban Griegel szinte semmit sem játszott a Rosztovban, Kirstiansen meg mindig is bohóc marad, mondjuk bohócok közt az egyik legjobb... Stine Jörgensen kedvét kell elvenni a lövöldözéstől, és akkor Dániát is el lehet kapni. Tavaly sikerült, miért ne sikerülne most is?

D csoport

  • Norvégia 
  • Oroszország
  • Románia
  • Horvátország 

 

A D csoportban találjuk a torna két favoritját, Norvégiát és Oroszországot. Norvégia mindig, minden tornán favorit. Talán nem is véletlenül, hisz ez a válogatott akkor is jó, amikor nem. Norvégia a címvédő, félig-meddig hazai pályán érezheti magát. Lehet, hogy nincsenek Hammersengék, Riegelhuth, Alstad vagy Sulland, de az is fix, hogy akik helyet kapnak a keretben, azok legalább olyan jók, mint akik már ilyen-olyan ok miatt nem a csapat tagjai jelenleg. Ráadásul Frafjord Löke szintjén játszott az edzőmeccseken (támadásban), szóval Norvégia egyértelműen címvédésre készül, és erre minden esélye megvan. Oroszország lehet az egyik, talán a legfőbb kihívója. Én amondó vagyok, ezen a tornán kétszer is találkoznak majd! Románia nem faktor. Ez most nem egy ütőképes csapat, és ezt láthattuk is pár napja. Ardean-Elisei, Hotea, Iuganu, Perianu és Tanasie nélkül nincs szélső-játék. Nechita gyermeket vár. Szóval széleken elfogytak, de szó szerint. Bradeanu már kiöregedett, Buceschi nincs formában. Ezek után Neagunak most nem 10, de 15-20 gólt kéne lőni meccsenként. Ez persze lehetetlen, már csak azért is, mert Neagu sincs 100%-os állapotban. Neagu esetében klubváltásról is pletykálnak, szóval sok kis apró dolog miatt mondom, hogy én még Horvátország ellen sem merném behúzni Romániát. Persze minden bizonnyal még ez a román csapat is veri a horvátokat, ahol Penezicet ha kiveszik, akkor baj van. Ráadásul a románoknál ott van Ungureanu a kapuban, aki posztján a világ legjobbjai közé tartozik. Persze ha Neagunak elmegy a kedve az egésztől, akkor Horvátország bőven továbbjuthat. Sokáig egész biztos voltam benne, hogy az oroszokat hozom ki favoritnak ebben a csoportban, de a következő cikkből kiderül, miért nem teszem.

  • Női kézilabda Európa Bajnokság tippek

    A-csoport győztese: Spanyolország
  • B-csoport győztese: Hollandia
  • C-csoport győztese: Dánia

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.

Betano regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Fotó: Ververidis Vasilis/Shutterstock.com