A pénteki napon a C és a D jelű négyesekben is kialakul a végső sorrend. Ebben a két csoportban tegnap is pályán voltak a csapatok, szóval a fáradtság jelei többször is mutatkozhatnak. Főleg a kongói együttes van halál közeli állapotban, csak azt nem értem én, ha már eljöttek, miért nem akarnak játszani.

Kongó számára rossz hír, még helyosztókat is játszani kell

Az Argentína - Dél-Korea találkozón az ázsiai csapat nyer, de vélhetően marad a 4. helyen. Tegnap sem maradtunk ugyanis meglepetés nélkül, hisz a német együttes is odavert egyet, 40 gólt dobott Dél-Korea ellen, a második félidőben 26-ig jutottak Müllerék. Írtam én korábban, hogy a németeket még ne írjuk le, de ennyire komolyan azért magam sem gondoltam. Dél-Korea nyer, de hogy mennyivel, azt nem nagyon tudom. Nem is igazán érdekel.

Ebben a négyesben 20:30-tól játszik Németország és Kongó. Szegény kongói mamik nagyon roggyon vannak, szeretnek ők kézilabdázni, csak futni ne kéne. A túlsúly lassúságot eredményez, nem túl képernyőbarát az afrikai együttes játéka. Új elem a kézilabdában a színészkedés náluk, eddig én nem nagyon láttam olyat, hogy ez taktikai elem lenne, de itt az. Előfordul, hogy valaki egy gyors indítás befejezése után lennmarad, hátha a spori megállítja a játékot, de a kongói lányok minden kis lökés után sírnak, percekig ápolják őket, hogy a többiek addig levegőhöz jussanak. Undorító egy csapat. Ráadásul egy jó kis feka bula nincs az egész keretben, ami miatt két percig érdemes lenne nézni egy Kongó meccset. Németország nyer, marad a 3. helyen és ezzel elintéz magának a Norvégia elleni ki-ki meccset...

handball-vb-noi-Germany-016

Németország csapatfotója a 2013-as világbajnokságról. (Forrás: serbia2013.com)

Brazília csoportgyőztes lehet

A csoport döntője lesz a Brazília-Franciaország találkozó. Nagyon egy kategória nálam a két együttes. Brazíliát, mint aktuális világbajnokot illene picit komolyabban fényezni, de nem megy. Nem megy, pedig tényleg van potenciál ebben az együttesben. Győzelmükhöz nem kell sok, egyszerre 5-6 játékosnak átlag fölötti teljesítményt nyújtani. Védekezés rendben, kapus poszton megvannak. A franciák eddig nem kápráztattak el, elég volt megnézni a Dél-Korea elleni utolsó 10 percet, aki azt látta, mindent látott. Tegnap oda-odakapcsoltam a Franciaország-Kongó meccsre. Nagyjából nettő 5 percet láttam a találkozóból, amikor odakapcsoltam, vagy egy kongói bula színlelt halált, vagy Pineau adott el egy labdát. Lacrabere is olyannak tűnik most nekem, mint aki akkuról működik. Tölt, tölt, aztán mikor totál fel van töltve, nekidurálja magát, aztán felugrik, és akkora gólt ragaszt, mint állat! Aztán újra töltés üzemmód jön... Egyébként én azt mondom, ezen a meccsen fontos lenne nyerni, hisz a román együttes lesz a kereszt-csoport negyedikje, így a francia-brazil találkozó nyertese majd Romániával találkozik. Románia meg elég gyenge csapat, és akkor finom vagyok. Gyakran éri kritika a magyar szakértőket, hogy nem mernek tippelni. Nem mernek állást foglalni. Ugye hány olyan szituáció van, amikor a riporter megkérdi a stúdióban lévő szakértőt, hogy mégis mit vár, melyik csapat nyer, aztán jön a makogás. Én nem vagyok szakértő, maximum lelkes laikuss, de vállalom, hogy ezt a meccset a brazilok nyerik. A Brazília +2.5 gól egy finomított tipp, de 1.58-at fizet így is! Eleve nem lesz valószínűleg sok-gólos találkozó, könnyen el tudom képzelni, hogy egy labdás meccset látunk. Franciákról lévén szó meg kell jegyezni, iksznél a gall tyúkok zárnak a csoport élén. Hmm, az ikszet valóban nem hülyeség fontolóra venni, egy-két tippjátékba bombaként beküldve nagyot szakíthatunk vele!

Női-kézilabda-illusztráció-006

Fotó: Ververidis Vasilis/Shutterstock.com

Kétkapus labdás edzés lesz a román-orosz

A D jelű sextett első meccse pénteken a Puerto Rico-Kazahsztán találkozó. A Puerto ricói együttes mestere több helyen nyilatkozta, hogy ezt a meccset akarja megfogni. Nem lesz könnyű, Kazahsztán azért komolyabb erőt képvisel, de Puerto Rico azért meccsben lehet. Úgy jó három percig.

A Románia-Oroszország meccsnek nincs tétje. Románia győzelem esetén sem léphet előre, Oroszország vereség esetén sem csúszhat le az első helyről. A meccset le kell játszani, csak az a kérdés, hogy minek. Ha edzésnek fogják fel, akkor jó, lehet itt akár 60 gól is. Ha csak nyűg a csapatoknak, akkor a 45 sem nagyon jön össze. Én arra számítok, hogy a védekezések puhák lesznek, mindenki kedve szerint dobálhat, és játszanak egy jó kis közönség-szórakoztató meccset. Ettől függetlenül nehéz komolyabb indokot felhozni a 53.5 gól fölött tipp mellett, de azt hiszem, ez egy gólgazdag találkozó lesz. Neagu kezdi belőni magát, remélem, sokat lesz ma a pályán, mert rajta kívül nem nagyon van olyan játékosa a román csapatnak, ami miatt megéri nézni. És itt nem arra gondolok, hogy Neagu jó bőr... Sokkal komplettebb az orosz csapat, ha lenne tétje, nálam 10/10-es tipp lenne Ilináék győzelme. Így sajnos nem az. Maradok a góloknál. (*Közben mi re megírtam a cikket, az 53.5 over egyből 55.5 overre ugrott, hát tudják kivel szórakozzanak)

Norvégia tovább építheti önbizalmát

A Norvégia-Spanyolország meccs tétmeccs, ha a norvégok nyernek, felugranak a 2. helyre, és lejjebb taszítják Penáékat. Én azt hiszem, kell ez a meccs a norvégoknak, bár az is tény számomra, bármelyik együttessel fut össze a C csoportól, Norvégia nyer majd. Egyébként többször látva ezt a norvég csapatot, én nem vagyok elájulva. Semmi extrát nem tudnak, nekem például hiányzik Hammerseng. Viszont nagyon pozitív társaság, tolják izomból, örülnek egymásnak, és ami fontos, ezek a csajok tudnak nyerni! Elhiszik magukról, hogy ők a jobbak, még akkor is, ha nincs így. A spanyoloknál Mangue játékára ma sem számíthatunk, nélküle meg nem ugyanaz a spanyol csapat, mint vele. A Norvégia -1.5 gól 1.85-ért elég jól néz ki. Persze nagy téttel nem ajánlom, mert tétmeccsnek tűnik ugyan, de a norvégoknak is az utolsó sansz a bundára! Aztán bármilyen meglepő, ezek a csajok is pénzből élnek...