A Bajnokok Ligája középdöntőjének feléhez érünk a hétvégén. Az egyes számú kvartett sokkal kiegyenlítettebbé vált, mint azt előzetesen gondolhattuk. A második számú négyesben a Larvik vereség esetén a továbbjutása szinte biztosan elúszik, illetve a Győri ETO és a Podgorica elléphet a riválisoktól.

Sulland

Szükség lesz Sulland góljaira, hiszen győzelmi kényszerben van a Larvik. (Fotó: Wikimedia)

Podgorica – Larvik 1,35 11,00 4,45

Knezevicék egy hete esélyt sem adtak a Krimnek és 30-15-re győzték le őket Montenegróban. Már a félidőben sejteni lehetett, hogy a szlovénoknak semmi esélyük sem lesz. A kőkemény védelem mellett Woltering fantasztikus – 62%-os - teljesítményt nyújtott, míg elől szinte kivétel nélkül mindenki hasznosan játszott.

A Larvik Norvégiában kapott ki az egyre jobb formát mutató Győrtől, így a továbbjutási esélyei még tovább romlottak. A kapusteljesítményen kívül a védekezéssel is, de főleg a felállt fal elleni játékkal lehettek elégedetlenek a szurkolók.

A támadójáték dönthet a két pont sorsáról

Az mindenki számára világos lehet, hogy mindkét csapat kiválóan védekezik. Bár a montenegróiak még agresszívebbek, a norvég hatosfal is elég masszív. Ezért vélhetően kevés gólt fogunk látni ezen a találkozón. Ha Hammersengék tudják erőltetni a gyors játékot és sokszor tudnak rendezetlen védelem ellen támadni, akkor meglephetik a házigazdákat. Ha sikerül elérniük, hogy sokat legyenek emberelőnyben, akkor az ellenfél jobb kapusa miatt jelentkező előny ledolgozhatóvá válhat. Ha a fentiek közül legalább egyik nem fog teljesülni, akkor Cvijicék minden bizonnyal győzni fognak, hisz ők elől is igen megbízhatóan teljesítenek Neagu, Dalby és Knezevic révén. A túloldalon talán leginkább Sullandtól várhatunk kivételes produkciót, ami ellensúlyozhatja a hazaiak kiváló átlövőteljesítményét. Bár a norvégok számára bír nagyobb téttel a mérkőzés, a hazai pontszerzés - győzelem - megkérdőjelezhetetlen.

Thüringer HC – Savehof 1,60 10,00 3,25

A pazar formában lévő svédek Németországba látogatnak szombaton. Az előző fordulóban az előzetesen a csoport első helyére várt Szkopjéval játszottak döntetlent. Az őszintét megvallva a házigazdák nem nyertek, hanem elveszettek egy pontot. Az utolsó percekben sikerült csak a vendégeknek átvenni a vezetést, de az utolsó percben egyenlített a Savehof. Az első félidőben Signell mester rosszul forgatta a csapatot, ugyanis míg a macedónok igen bő kerettel rendelkeznek és számos klasszist tudnak felmutatni, addig a svédek inkább csak egy erős kezdőt tudnak pályára vonultatni. Az első félidő derekán a biztos négy gólos előnynél a Vardar folyamatos cseréjére Signell mester váratlan – és egyben rossz – lépésre szánta el magát: Alm és Oden kivételével mindenkit padra ültetett a mezőnyben. Az újonnan érkezőknek köszönhetően a kényelmes előny percek alatt elolvadt és a félidőben már 15-15-t mutatott az eredményjelző. A második félidőben Robertsék villámrajtot vettek és ismét beállították a 2-3 gólos előnyt. A találkozó végéhez közeledve egy véleményes bírói döntés miatt – az értékesített hetest újradobatták a játékvezetők – kissé megtorpant a hazai klub. A sorozatos hibákat Lekicék könyörtelenül kihasználták, aminek az lett a vége, hogy a Savehof az utolsó percben a döntetlenért támadhatott. Heroikus végjátékban egy már „kétszer megnyert” meccset "vesztettek el", majd legvégül döntetlenre mentettek Sandék.

Anja Althaus

Anja Althaus.  Fotó: Wikipedia

Rövid lehet a pad?

A régóta hiányzókon – Wohlbold és Althaus – túl kérdéses a betegséggel küszködő Krause és a sérüléssel bajlódó Barbosa játéka. Míg halóőr hiánya kevésbé fájhat – hisz Marz sokkal jobb nála -, addig a portugálból lett spanyol irányító-átlövő kiesése komoly problémát jelenthet. Utóbbi az előző fordulóban is maradandót alkotott még úgyis, hogy játszott ő ennél már számos alkalommal sokkal jobban is. Ha ő tényleg csak a lelátón követheti majd figyelemmel az eseményeket, akkor érdemes lehet a svédek hendikepes sikerére fogadni. A masszív faluk mellett rendelkeznek egy stabil kapusteljesítménnyel és – elsősorban Alm személyében - egy kiváló támadósorral. Ha Signell mester folyamatosan cseréli a kézilabdázónőket, akkor az FCM-hez hasonló teljesítményre képesek lehetnek Tegstedték is, egy szebb végjáték mellett.

Vardar Szkopje – FCM 1,25  15,00 7,50

Az újgazdag macedón csapat az előző héten egy gyenge produkciót nyújtva szerezett egy pontot Svédországban. Szerény véleményem szerint érdemtelenül. A halóőrök felejthetőt, Lekics és Dembele kivételével a többiek inkább csak közepes szintet nyújtottak. Kifejezetten csalódásnak tartottam Khmyrova játékát. Radicevic és Pineau bár szép gólokkal járultak hozzá a (fél)sikerhez, tőlük joggal várhatunk többet.

A dán bajnok a német aranyérmes ellen jól kezdte a találkozót, a csapatok fej-fej mellett haladtak az első félidőben mindaddig, míg kettős emberelőnybe nem kerültek. Ekkor a németek lendülete kicsit megtört, és az északiak akarata érvényesült. Englert fokozatosan egyre jobban védett, ami igen fontosnak bizonyult az átmeneti sikerhez, hisz a védelem elmaradt a főtáblán mutatotthoz képest. A harminchatodik percben már hattal is elhúztak a vendégek, majd az előny fokozatosan csökkenni kezdett, de az 52. percre ismét visszaállt a négy találatos differencia. Troelsen rendületlenül és ész nélkül lődözte el sorjában a labdákat, továbbá a dánok elől igen pontatlanokká váltak, aminek köszönhetően a németek 2 perc alatt feljöttek mínusz egyre. Az utolsó nyolc minutumban Jörgensenéknek sikerült lerombolni azt a képzeletbeli várat, melyet a mérkőzés öthatodában felépítettek.

Radicevic

Jovanka Radicevic. Fotó: Wikipedia

Mindkét csapat hullámvölgyben van

Mindkét együttes mutatott már jobb formát idén az elmúlt hetihez képest, így izgalommal várhatjuk a csatájukat. Bár Kastratovic mesteréknek több a vesztenivalója, a dánok cseppet sem lesznek könnyű helyzetben, ha pont nélkül utaznak haza. A hazai pálya és a több bevethető klasszis miatt a hazaiak felé húz a szívem, bár ha a Savehof elleni produkciót ismétlik meg Radicevicék, akkor Jörgensenéknek lesz keresnivalója Macedóniában. Az amúgy jó keretű skandináv gárda egyedüli hátránya, hogy jobbára egysorosnak tekinthető, akár csak a svéd kirakatcsapat. Spellerberg és Troelsen személyében találunk minőségi cserét a vendégek kispadján. Amíg Stine Jörgensen nem lesz képes egy stabil szintet hozni hosszú távon, addig a szintén hullámzó teljesítményt nyújtó Troelsennel egyetemben a balátlövő poszt nem tekinthető biztosnak. Továbbá elvárható lenne, ha Groot mellett Line is több kapura lövést vállalna magára, hisz Nycke mellett ő tekinthető a csapat vezérének. A találkozó nagy tétje miatt szorosabb kimenetelre számítok, és szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy a THC ellenihez hasonló végjátékot láthassunk Khmyrováék ellen.